סרטון חדש של הבית היהודי מתמקד בבן הברית בממשלה הקודמת, יאיר לפיד, ולועג לשר האוצר לשעבר. בנט תוקף את לפיד על שמנע יוזמות שהיו אמורות להקל על יוקר המחייה ואומר: "המבחן הוא לא בסיסמאות, אלא במעשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון נפתח כשרואים מישהו אוחז בספר שכותרתו "פינוקי לומד חשבון" - מאת י.לפיד. בנט מאשים את "האח" לשעבר ויו"ר יש עתיד שפתאום לקראת הבחירות הוא נזכר לדבר על עסקים קטנים ואז מונה את הישגיו ופעולותיו שלו למען העסקים הקטנים במהלך כהונתו כשר הכלכלה.

מתוך הקמפיין
מתוך הקמפיין | צילום:

הוא תוקף את שר האוצר לשעבר, ש"תקע" לטענתו את היוזמה להענקת דמי אבטלה גם לעצמאים ומבטיח להעביר חוק כזה בכנסת הבאה. בסיום הסרטון אומר בנט: "המבחן הוא לא בסיסמאות, אלא במעשים. וזה יאיר לפיד, כל הסיפור".

מתוך הקמפיין
מתוך הקמפיין | צילום:

גורמים בבית היהודי אמרו כי "הגיע הזמן להפסיק להפריח סיסמאות, לפיד היה יו"ר קבינט הדיור בזמן שהמחירים עלו בחמישה אחוז. בנט היה יו"ר קבינט יוקר המחיה והמחירים ירדו בחמישה וחצי אחוזים. יאיר של הקמפיין מבטיח בדיוק את כל הפעולות שיזם הבית היהודי במהלך הקדנציה".

ארכיון
פעם היו "אחים", בנט ולפיד | צילום: פלאש 90

"אי אפשר לעצור יוזמות מכורסת שר האוצר ולהבטיח את אותן היוזמות כשרוצים לחזור לשם", תקפו במפלגתו של בנט. "הגיע הזמן שהציבור יידע את העובדות".

במפלגת "יש עתיד" סירבו להתייחס לטענות.