משה כחלון משה גלנט (צילום: עזרי עמרם, רויטרס)
חיזוק נוסף. גלנט וכחלון | צילום: עזרי עמרם, רויטרס

אחרי הרכש החינוכי, כחלון מתמקד בביטחון: כפי שדווח לפני כשבועיים, האלוף במיל' יואב גלנט מצטרף לרשימת "כולנו" של משה כחלון. השר לשעבר יציג עוד היום (חמישי) במסיבת עיתונאים משותפת את גלנט, שהיה מועמד לרמטכ"לות אך לבסוף לא מונה לתפקיד. על פי ההערכות, גלנט ידורג במקום השני ברשימת כחלון - עוד לפני המצטרפים והמצטרפות שהציג כחלון לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז נודע על הליכה לבחירות מוקדמות, גלנט נחשב למועמד מוביל ומחוזר בקרב המפלגות השונות - זאת עקב ניסיונו הביטחוני העשיר והקרדיט לו הוא זוכה בציבור. כזכור, מינויו של גלנט לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל אושר בממשלה, והוא היה אמור להחליף בתפקידו את גבי אשכנזי - אלא שבעקבות עתירה לבג"ץ בעניין פרשת הקרקעות בעמיקם, מינויו לתפקיד הרם בוטל.

השבוע רמז גלנט להצטרפותו לפוליטיקה כאשר כתב בעמוד הפייסבוק שלו "הגיע הזמן להוציא את הראש מהמים". חלק מעוקביו הניחו כי הסטטוס המעומעם נועד לרמוז על מעבר לחיים הפוליטיים. לפני מספר חודשים עוד הציע גלנט בשנת את מועמדותו לתפקיד הרמטכ"ל, אך שר הביטחון יעלון בחר למנות לתפקיד אלוף מכהן - גדי איזנקוט, שייכנס לתפקידו בעוד כחודש ושבוע.

עזריה מקדמת, כחלון תומך (צילום: תמיר ברגיג)
כחלון ועזריה, השבוע | צילום: תמיר ברגיג

עזריה ושאשא ביטון הוצגו

שלשום הכריז כחלון על מצטרפת נוספת לרשימתו, סגנית ראש העיר ירושלים רחל עזריה. מדובר ב"רכש" הרביעי של כחלון, לאחר מייקל אורן, אלי אלאלוף ויפעת שאשא-ביטון שהוצגה יום קודם. עזריה צפויה להשתלב בצמרת המפלגה, שאמורה לכלול מספר דומה של גברים ונשים.

עזריה עלתה לכותרות כאשר הובילה את המאבק בהדרת נשים בירושלים ונאבקה על זכותה להציג את תמונתה במודעות על גבי אוטובוסים בעיר - למרות השחתות חוזרות ונשנות מצד קיצונים חרדים. כמו כן הייתה עזריה פעילה במחאת העגלות על יוקר המחייה, והשתתפה במחאה החברתית בבירה.

יום קודם לכן הציג כחלון את אשת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, שכיהנה בעבר כסגנית ראש העיר קריית שמונה. שאשא ביטון, נשואה ואם לשלושה, התמודדה בשנת 2008 על ראשות העירייה, ולאחר הבחירות מונתה לסגניתו של ראש העיר ניסים מלכה. בשנת 2010, לאחר מחלוקות רבות בעירייה, היא הודחה מתפקידה ושבה לכהן כחברת מועצה מהשורה.