התבוסה והפרישה: חבר הכנסת משה פייגלין, מי שבמשך 17 שנים ניסה להשפיע מבפנים על הליכוד וראה את עצמו כיו"ר הבא - החליט לפרוש ממפלגת השלטון ולא לקחת חלק בליכוד. הוא אומר שאין בליבו על ראש הממשלה, אך אין מקומו בליכוד. עם סיום דבריו כמה מתומכיו קרעו בהפגנתיות את כרטיס החבר במפלגת הליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעזרת השם, בקרוב, תצמח בקרוב מנהיגות אמונית, של חירות, לעם ישראל", אמר פייגלין הערב. "רבים כועסים על הליכוד ועל ראש הממשלה נתניהו, אין בליבי שמץ של כעס על נתניהו. להיפך - אני אוהב מאוד את החברים שמצאתי בליכוד ויש לי לא מעט סימפטיה לראש הממשלה. אני לא כועס על ראש הממשלה, הוא שוב שינה את הכללים לאחר התחלת המשחק, נכון שהוא אחרון הדמוקרטים, נכון הוא עשה לי סיכול ממוקד, נכון הוא גם הוציא את המשקיפים ואי אפשר לדעת מה קרה שם באמת אבל אני לא כועס על נתניהו" - אמר בחיוך.

פייגלין הקים בתוך הליכוד את "מנהיגות יהודית", גוף שהיה מורכב בעיקר מדתיים וממתנחלים, ופקד לא מעט אנשים לליכוד - חלקם אולי אף לא הצביעו למפלגה בבחירות הכלליות לכנסת. הוא התמודד פעמיים מול ראש הממשלה על ראשות הליכוד (ב-2005 ו-2012) ובשתי הפעמים הפסיד.

לקראת הבחירות לכנסת ה-18 הוא הוצב במקום ה-20, אך מהלך משפטי בליכוד הוריד אותו למקום ה-36 מה שהשאיר אותו מחוץ לכנסת. בבחירות לכנסת ה-19, הקודמת, הוא הוצב במקום ה-23 ברשימה של הליכוד-ביתנו ונבחר לראשונה כח"כ.

כחבר כנסת פייגלין היה אחד מחברי הבית הבולטים. הוא תומך מזה שנים בעליית יהודים להר הבית, והוא עלה לשם מספר פעמים כח"כ למרות המלצת המשטרה שלא לאפשר לו לעלות וחוסר שביעות הרצון של גורמי הביטחון מפעולותיו. הוא תומך בקנאביס רפואי כתרופה שתימכר בבתי המרקחת, ולאחר ששודרה בערוץ 2 כתבה שתיארה כיצד חולה פרקינסון סיים את חייו - הוא הציג במליאה בגלוי את היותה של אשתו חולת פרקינסון המקדשת את החיים למרות מחלתה.