לא תקפצו לקלפי לכמה דקות? (צילום: פלאש 90, חדשות)
הספירה הסתיימה, יש תוצאות סופיות | צילום: פלאש 90, חדשות

ספירת הקולות הסתיימה, יש תוצאות סופיות לבחירות לכנסת ה-20: היום (חמישי) השלימה ועדת הבחירות המרכזית את הליך הספירה של למעלה מ-4 מיליון קולות ששולשלו לקלפיות ברחבי הארץ - ופרסמה את התוצאות הסופיות של הבחירות, כפי שהן מתבטאות בחלוקת המנדטים למפלגות השונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התהליך הושלם היום, לאחר שנספרו יותר מ-200 אלף המעטפות הכפולות של חיילי צה"ל, אנשי המשטרה, נציגי ישראל בחו"ל, האסירים, החולים ואנשי הסגל הרפואי.  

מהתוצאות הסופיות עולה כי הליכוד בראשותו של בנימין נתניהו גרפה 30 מנדטים, אחריה המחנה הציוני עם 24. המפלגה השלישית בגודלה בישראל היא הרשימה הערבית המאוחדת עם 13 מנדטים - הרשימה נחלשה במנדט אחד לאחר ספירת קולות החיילים - מנדט שהתווסף למרצ.

616736
צילום:

יש עתיד של יאיר לפיד עם 11 מנדטים, כולנו של משה כחלון עם 10 - והבית היהודי של נפתלי בנט עם 8 מושבים בלבד בכנסת הבאה. ש"ס קיבלה 7 מנדטים, יהדות התורה עם 6 (ירדה במנדט לאחר ספירת קולות החיילים - ככל הנראה שנוסף למנדטים של הליכוד), ישראל ביתנו אף היא עם 6 - ומרצ עלתה מ-4 ל-5 מנדטים. עקב התוספת, יושבת ראש המפלגה זהבה גלאון, הודיעה היום כי היא אינה פורשת מתפקידה.

616743
צילום:

72.3% מבעלי זכות ההצבעה מימשו את זכותם הדמוקרטית - שהם 4,253,336 בוחרים. מעל 43 אלף קולות נפסלו, כך שמספר הקולות הכשרים שחולקו למפלגות השונות עמד על 4,017,890 - זאת לאחר ש-136,808 קולות הלכו למפלגות שלא עברו את אחוז החסימה (4 מנדטים) - ולמעשה הלכו לאיבוד. 33,482 קולות היוו מנדט אחד.

פנתה ליועמ"ש. גלאון (צילום: יקירה צדקה)
לא פורשת. גלאון | צילום: יקירה צדקה

ביום ראשון הקרוב יפתח נשיא המדינה ראובן ריבלין בסבב התייעצויות, שבסופן הוא צפוי להחליט על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה. אלא שמדובר בהליך פורמלי בלבד, שכן ברור שהמלאכה תוטל על בנימין נתניהו.

"החוק יסווג יהודים". הנשיא, ארכיון (צילום: חדשות 2)
צפוי להטיל הרכבת הממשלה על נתניהו. ריבלי | צילום: חדשות 2