המחנה הציוני מנצח את הבחירות בבית הספר בליך ברמת גן: מאות תלמידים השתתפו היום (ראשון) בהדמיית הבחירות, ומקווים שהתוצאות ישקפו במידה מסויימת את אלו שייצאו בבחירות הכלליות, כפי שהצליחו לחזור בעבר. יש עתיד עוקפת בבחירות את הליכוד עם 28%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הליכוד זכה בבחירות הללו ל-14% בלבד, אחריו הבית היהודי עם 10%, מרצ עם 9%, מפלגת כולנו של משה כחלון עם 5%, ישראל ביתנו ויחד של אלי ישי עם 2% כל אחת, וש"ס והרשימה הערבית המשותפת שזכו ל-0% מהקולות, מה שהיה צפוי לנוכח הרכב האוכלוסייה בבית הספר. בקרב התלמידים נרשמו 84% הצבעה.

לבית הספר הגיעו היום מתמודדים רבים כדי לנסות לזכות בכמה קולות נוספים של בני הנוער. ביניהם היה גם המתמודד ממפלגת יחד ברוך מרזל, שהגיע עם הזמר יואב אליאסי, "הצל". השניים עוררו מהומה קלה בקרב התלמידים שהתנגדו להופעתם במקום.

בסיבוב הקודם זכתה מפלגתו של יאיר לפיד "יש עתיד" ב-27% מהקולות, והייתה למפלגה הגדולה ביותר בבית הספר. אחריה הגיעה הליכוד ביתנו עם 25% אחוזים, ומפלגת העבודה הגיעה אז שלישית.

מרזל ואליאסי, היום בבליך
מרזל ואליאסי, היום בבליך | צילום:

לאורך השבועות האחרונים הגיעו המתמודדים מכל קצוות הקשת הפוליטית כדי לפרוס את מצעם בפני התלמידים, אבל בעיקר כדי להלהיב אותם. חלק מהתלמידים הלינו על כך שהמועמדים משקיעים מזמנם וממרצם לשכנע ולא להסביר את עמדותיהם לעומק.

היום השתלטה האווירה החגיגית על בית הספר. "זה נהיה קצת מוגזם", אמרה תלמידה בכיתה י'. "אני חושבת שזה חשוב, ואנחנו צריכים להיות מעורבים, אבל להתמקד יותר בנאומים ובהסברים בכיתה ופחות ברעש וצלצולים".

"הפעם זה הרבה יותר מסיבות והרבה פחות תוכן", אמר אחד התלמידים, פעיל ליכוד. "יש עתיד שכרו להקת ברייקדנס ודי ג'יי שהשתלטו על כל ההפסקה. לא היה אפשר בכלל לדבר".