יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ערך היום (ראשון) סיור בחירות במעוז הימין בחברון והגיע גם למערת המכפלה. למרות הסקרים שמנבאים ירידה דרמטית בכוחה של מפלגתו, ליברמן ממשיך להביע ביטחון ואומר שימליץ לראשות הממשלה על מי שיתחייב לחוקים שהוא מעוניין להעביר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו באים למערת המכפלה כמיטב המסורת", אמר. "הגעתי לכאן בבחירות 1996, וכאן התבשרנו על הניצחון (ליברמן אז היה מראשי מטה נתניהו בליכוד). הייתי כאן גם ב-2013. זאת מסורת וזה תמיד עוזר. המחנה הלאומי האמיתי נמצא כאן - במקומות אחרים הכל דיבורים. הימין האמיתי שיש לו דרך, יש לו נחישות ויודע מה הוא רוצה הוא כאן".

"אנחנו לא מסרנו את חברון", עקץ ליברמן את נתניהו שכראש הממשלה חתם על הסכם חברון ב-1997. "תמיד הצבעתי נגד שחרורו מחבלים, דרשנו לחסל את חמאס והצבענו נגד ההתנתקות. כדאי מאוד שגם אחרים יתחייבו על אותם עקרונות כמו עונש מוות למחבלים, ולעמוד על האינטרסים שלנו כדי שלא תהיה התנתקות ב' ו-ג'".

"נמליץ על מי שיעביר את החוקים שלנו"

למרות שהסקרים מראים שמפלגתו מדשדשת יחסית למצבו בעבר, בטוח ליברמן בהצלחתו בבחירות. "אנחנו נגיע למספר דו ספרתי (של מנדטים)", אמר. "אני רואה את עצמי כשר הביטחון בממשלה הבאה".

ליברמן בחברון, היום (צילום: דוברות ישראל ביתינו)
תפילה בחברון | צילום: דוברות ישראל ביתינו

ליברמן סירב להתחייב על המועמד עליו ימליץ לנשיא להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה. "מעולם לא התחייבנו פרסונלית לאיש", הזכיר. "אנחנו הפכנו את נתניהו לראש ממשלה. אנחנו רוצים לוודא שהממשלה הבאה הולכת לחיסול חמאס ולא להתנתקות ב'. אני אמליץ לנשיא קודם כל על עצמי, אחר כך אנחנו נמליץ על מי שיתחייב לחוקים שאנחנו רוצים להעביר".

ליברמן השתתף אמש בעימות מול יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה באולפן פגוש את העיתונות. כשנכנס לאולפן לאחר הריאיון עם עודה, אמר לרינה מצליח שהגישה את המשדר: "חשפת את הפרצוף האמיתי שלו, הוא שקרן ובוגד". עודה מצידו לא התרגש: "הוא הפסיד קולות בריאיון הראשון והוא גם יפסיד קולות עכשיו".