ליברמן לחמאס: תדאגו לתושבי עזה (צילום: חדשות 2)
"להוריד הראש עם גרזן למי שנגדנו". ליברמן | צילום: חדשות 2

"מי שאיתנו צריך לקבל הכל - עד חצי המלכות. מי שנגדנו, אין מה לעשות - צריך להרים גרזן ולהוריד לו את הראש; אחרת לא נשרוד פה" - כך אמר היום (ראשון) יושב-ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בהתייחסו לסוגיית ערביי ישראל. "אנחנו מתנהגים כמו טפשים, קמצנים ולפלפים. אין מקום לאנשים כאלה במזרח התיכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אין שום סיבה שאום אל-פחם תהיה חלק ממדינת ישראל", הוסיף ליברמן בריאיון לאודי סגל במהלך כנס "בוחרים דמוקרטיה 2015" במרכז הבינתחומי בהרצליה. "אזרחים במדינת ישראל שמרימים דגל שחור ביום הנכבה - מבחינתי שיילכו מכאן ואני מוכן לתרום אותם לאבו מאזן בכיף גדול".

לדבריו, "אני חושב שאנחנו צריכים להוביל כרגע כיוון מדיני אחר. אין שום מקום להסדר בילטרלי. צריך לשים את זה על השולחן ולהגיד: 'לא'. אם הם רוצים - אז רק הסדר אזורי כולל עם מדינות ערב, ערביי ישראל והפלסטינים".

ליברמן המשיך ואמר כי הוא חושב ש"גם הפלסטינים יודעים מה חושבים עליהם במדינות ערב. לא צריך ללכת רחוק. סעו לכווית ותשאלו אותם מה הם חושבים על הפלסטינים. יש מדינות שהפנימו סוף סוף שהאיום האמיתי עליהם זה לא ישראל, לא יהדות ולא ציונות אלא דאע"ש, אל-קאעידה, ג'בהת א-נוסרה, חיזבאללה וחמאס. חייבים לנצל את המומנטום ולהיות חכמים".

"לא צריך לדבר בסיסמאות", סיכם, "אלא להיות מוכנים ללכת לעסקת חבילה כוללת שתשנה את כל המציאות". בשלב מסוים פנתה סטודנטית ערביה לליברמן והטיחה בפניו: "אני יושבת פה ויש מולי חבר כנסת שאומר לי שאני לא שייכת ולא צריכה להיות פה ואני מרגישה לא בנוח". הוא השיב: "את אזרחית ואין עם זה שום בעיה ואני מצפה מכל אזרח ערבי, נוצרי או יהודי להיות לויאלי למדינה שלנו בלי קשר לדת ולהתגייס לשירות לאומי".