ירוצו ביחד? בן ארי וישי
ירוצו ביחד? בן ארי וישי | צילום:

על רקע החשש בימין מאובדן עשרות אלפי קולות, נמשכים המגעים לחבירה בין מפלגת "יחד-העם איתנו" של ח"כ אלי ישי לבין מפלגת "עוצמה יהודית" בראשות מיכאל בן ארי. לחדשות 2 Online נודע כי אמש (שני) נפגשו בן ארי וברוך מרזל בבני ברק עם הרב מאיר מזוז, פטרונו הרוחני של ישי, בניסיון לשכנעו לרוץ ברשימה משותפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי גורמים המעורים בפרטים, הרב מזוז תומך באופן עקרוני בשילוב נציג מטעם עוצמה יהודית במפלגתו החדשה של ישי. הרב מזוז ידוע בעמדותיו הניציות ונמצא כבר שנים ארוכות בקשר עם מרזל. עם זאת, בסביבתו של ישי חוששים שחבירה פומבית למרזל ולבן ארי תשווה למפלגה תדמית קיצונית ותרחיק ממנה קהלים רחבים.

מעורב במגעים. הרב מאזוז (צילום: פלאש 90 יעקב נעמי)
הרב מזוז | צילום: פלאש 90 יעקב נעמי

במפלגתו של ישי מנסים במקביל לשכנע את בן ארי ואת מרזל להסיר את רשימתם מהבחירות על מנת לשפר את סיכויי המפלגה לעבור את אחוז החסימה - וזאת מבלי לשריין נציג רשמי מטעמם במקום ריאלי.

למרות שעל פי הסקרים האחרונים עשויות שתי המפלגות להיכשל בניסיונן לעבור את אחוז החסימה, סוגיית הריצה המשותפת שלהן עשויה להשפיע על תוצאות הבחירות. ריצה נפרדת עשויה לעלות לגוש הימין ב-3-4 מנדטים יקרים. ריצה משותפת לעומת זאת יכולה להציל את הקולות הללו ולשפר את סיכוייו של הליכוד בראשות בנימין נתניהו להרכיב גם את הממשלה הבאה.

ממפלגת "יחד-העם איתנו" נמסר בתגובה: "מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מזוז שליט"א נפגש עם כל דורש ובכל עניין ובכל צד מהמפה הפוליטית. דבר לא השתנה, המפלגה ממשיכה כרגיל קדימה ובכל הכוח".

ממפלגת "עוצמה יהודית" נמסר בתגובה: "כחלק מהיערכות לבחירות אנו מקיימים שיחות עם מי שנאמן לעם ישראל כדי ליצור בלוק טכני, אך אם זה לא יילך נרוץ לבד, אחרת עשרות אלפי מצביעים שלנו לא יבואו לקלפי".