התייחסות ראשונה של ראש הממשלה נתניהו לדוח המבקר: בכנס פעילי ליכוד באשקלון אמר הערב (רביעי) נתניהו כי "העיקר הוא להסיח את הדעת, הכול סיפורים, מסך עשן". נתניהו אף תקף את ציפי לבני ואמר כי "רוב הציבור מבין שאם ציפי לבני תהיה ראש ממשלה זו סכנה גדולה לישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"לבני הלכה להיפגש עם אבו מאזן בלונדון זמן קצר אחרי שהוא נפגש עם חמאס", המשיך נתניהו. "אנחנו קטענו את המשא ומתן עם אבו מאזן כי הוא התחבק עם חמאס ועשה איתם ממשלת אחדות. מי ינהיג את המדינה הזאת אל מול פעילי חמאס ואיום החיזבאללה ואיומה של אירן? הם יעמדו? הם יילחמו מולם?"

אחרי הפרסום אתמול של דוח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה, ייאלץ כעת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להחליט האם להורות על חקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת החשמלאי שהוזכרה בדוח, וכך גם בפרשות הבקבוקים ורהיטי הגן. עם זאת, מסתמן כי הוא לא יעשה זאת בתזמון הזה - חודש לפני הבחירות.

חומרי הדוח הועברו למבקר המדינה

קולות שנשמעים בסביבתו של וינשטיין מזכירים כי בג"ץ הורה בעבר לפרקליטות לנקוט זהירות יתרה בפתיחת חקירה בתקופה כל כך סמוכה לבחירות. עדיין לא ברור איך הפרקליטות תתנהל הפעם ומה עוצמת החומרים שהועברו אליה.

חוץ מפרשת החשמלאי ישנם חומרים נוספים שהועברו כבר בתחילת החודש בעניין פרשות הבקבוקים ורהיטי הגן. גם בנושאים אלו העביר המבקר את החומר למשרדי הפרקליטות וטען שיש חשד לביצוע עבירות פליליות.

דוח מבקר המדינה - סיקור מיוחד:

מעון ראש הממשלה: ריהוט ב-370 אלף שקלים, מיליונים לניקיון

המבקר: בית הנשיא חרג בקביעות מהתקציב

חופש כל 8 ימים והעלאות שכר לעובדי משמר הכנסת

עובדים במשרד רה"מ שילמו מכיסם הפרטי הוצאות אישיות - ולא קיבלו החזר