הסרטון שחולל סערה ברשת (צילום: פלאש 90 יוסי זמיר)
"הם רוצים לחסל את מדינת ישראל". קצובר | צילום: פלאש 90 יוסי זמיר

לאחר פרסום הסרטון הקיצוני נגד ארגוני השמאל, בוועד מתיישבי השומרון מחריפים את הטון ולא מתחרטים: בשיחה עם חדשות 2 Online אמר היום (ראשון) יו"ר הוועד בני קצובר כי הוא לא מתכוון להסיר את הסרטון מהרשת - כיוון שהוא משקף את האמת לאמיתה ואין בו כל סממן להסתה. לעומתו, במועצה האזורית שומרון התנערו מהסרטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הסרטון מצביע על התופעה המבישה במסגרתה ארגוני שמאל ישראלים מקבלים מימון מגורמים אנטישמים שונאי ישראל באירופה. איך תקרא ליהודי שמשתף איתם פעולה? יהודון עלוב נפש שצריך לפרסם את המעשים שלו - ואז אולי הוא יפסיק אותם", הסביר קצובר.

כשנשאל האם השימוש במוטיבים אנטישמיים מובהקים אינו קיצוני ומוגזם, השיב: "האף הענק זה מוטיב אנטישמי והשתמשנו במוטיבים כאלה כי אלה יהודונים עלובי נפש שמסוגלים לקבל את מימונם מגורמים אנטישמים", אמר - ואף החריף את מילותיו: "האף היהודי הוא הסמל שלהם והם אלה שרוצים להמשיך את מפעל גרמניה הנאצית ולחסל את מדינת ישראל וזו חרפה ובושה שיש יהודים שמוכנים לשתף איתם פעולה".

דני דיין, ראש מועצת יהודה ושומרון לשעבר, כינה את הסרטון דוחה. "כמתיישב השומרון מזה 26 שנה, אני מצהיר שהגוף המתקרא 'ועד מתיישבי השומרון' אינו מייצג אותי. אני בטוח שזה נכון לגבי רוב גדול של מתיישבי השומרון", אמר.‎ מהמועצה נמסר כי "הסרטון המדובר לא קשור למועצה האזורית שומרון ואינו על דעתנו".

לסרטון שחולל סערה של ממש במערכת הפוליטית התייחס גם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שאמר היום: "הסרטון לא ראוי, אבל התוכן מאוד נכון. יש ארגוני שמאל שפוגעים בחיילי צה"ל, זה מזעזע, אבל צריך לטפל בזה בכלים חוקיים. אני לעולם לא אסכים לשימוש של אלמנטים נאציים במדינת ישראל, ולכן הסרטון לא ראוי".

"אין יום שאני לא מקבל הודעות נאצה שאני פאשיסט ורוצח. מישהו שניסה להרביץ לי בכנס 'הארץ' שנאמתי בו לא נעצר", הוסיף בנט.

הסרטון שחולל סערה: "השמאל - בוגדים שדינם תלייה"

בסרטון, שהועלה לרשת על ידי הארגון הזוכה לתמיכת המדינה, גופי השמאל מסווגים כבוגדים, שאף מובלים בסופו של יום לתלייה - ונעשה בו שימוש במוטיבים אנטישמיים מובהקים.

בתחילת הסרטון, שנקרא "היהודי הנצחי" (כשמו של סרט תעמולה נאצי מ-1940) נראה אדם אירופי הקורא את עיתון "השמאל" כשהוא יושב במשרדו, ומזכירתו, המכנה אותו "הר שטירמר" (פרפרזה לעיתון הנאצי "דר שטירמר") מתריעה כי הגיע יהודי שרוצה לפגוש אותו.

_OBJ

כשהיהודי (אדם עם אף ארוך, כיאה לסטריאוטיפים מתעמולה אנטישמית) נכנס למשרד, אותו אדם, המשול לאירופה, משליך לעברו מטבעות אירו - ומבקש ממנו להשיג לו מידע מפליל על צה"ל והמחסומים. בסופו של הסרטון הולך היהודי "לטפל בעצמו" - ותולה את עצמו, כשברקע הכיתוב: "האירופאים אולי נראים לכם היום אחרת, אבל אתם נראים להם בדיוק אותו דבר".

יו"ר צעירי מרצ, תומר רזניק, הגיש תלונה במשטרה נגד הליכוד וועד מתיישבי השומרון בגין הסרטונים המסיתים, לדבריו. "כששמעתי אמש את שלוש היריות בסרטון הליכוד לא יכולתי להימנע מזיכרון רצח רבין - הלקח כלל לא נלמד, ראש הממשלה מתפרק כליל מאחריותו הממלכתית ולא ניתן שיתירו את דמם של מצביעי השמאל", אמר רזניק. "זו מקהלה מתוזמרת שמטרתה להפחיד ולהרתיע את מתנגדי השלטון ולהופכם ללא לגיטימיים, ומופנית הסתה פרועה תוך שימוש ציני בדימויים אנטישמיים"

חברת הכנסת מיכל רוזין מהמפלגה כתבה: "הסרטון האנטישמי של ועד מתיישבי השומרון הוא הוכחה נוספת להקצנה ולשנאה של המתנחלים לשמאל. המנהיגות הפוליטית של המתנחלים צריכה להתעורר ולשים סוף לשנאת החינם, כדי שלא יתעוררו ברגע שאחרי הכדור או הרימון הבא ויצעקו - סרק, סרק, זה רק עשבים שוטים".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv