פרשת הבקבוקים שרכש מעון ראש הממשלה בסכומי עתק ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית: יושבת ראש התנועה ציפי לבני תקפה היום (שבת) בחריפות את נתניהו ואמרה כי "מחיר האלכוהול שנתניהו קונה בחודש הוא כמו שכר חודשי של כמעט מיליון עובדים בישראל". סגן השר אופיר אקוניס הגיב בשמו של ראש הממשלה למתקפות וטען כי מדובר ב"מסע הסתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו בוחרים את האדם שיושב על הכיסא לא רק לפי החלטות שקיבל או לא קיבל, אלא גם על פי התנהלות אישית", אמרה לבני באירוע שבתרבות. "נתניהו עסוק בהוצאות ובנוחיות שלו עצמו ובמשך שש שנים נאנקים מיליוני אזרחים תחת יוקר המחיה".

גם יושב ראש "המחנה הציוני" יצחק (בוז'י) הרצוג עקץ את נתניהו ואמר כי לאור ניסיונו במיחזור, הוא יכול להיות שר לאיכות הסביבה. "ביבי עסוק בהאשמות", אמר הרצוג. "הוא זורק אחריות על ראשי ממשלה קודמים ומתחבא מאחורי הפחדות בלתי פוסקות וסיפורים על בקבוקים ריקים".

"ממשלת כישלון לאומי" (צילום: פלאש 90)
"אזמין את נתניהו לממשלה בראשותי" | צילום: פלאש 90

עם זאת הבהיר הרצוג כי אם ינצח בבחירות, הוא עשוי להזמין את נתניהו לכהן בממשלה משותפת. "בהחלט אפשרי שאזמין את נתניהו לממשלתי", אמר הרצוג באירוע שבתרבות בחולון. "במרחב ממרץ ועד ליברמן כל אחד יכול להיות בממשלה בראשותי, על פי קווי יסוד מוסכמים".

יושבת ראש מרצ זהבה גלאון אמרה כי הפרטים שפורסמו במסגרת פרשת הבקבוקים מהווים לכאורה עבירה פלילית וכי אם הטענות נכונות, עליו להסיר את מועמדותו לראשות הממשלה. "נתניהו מסתתר מאחורי שרה במקום לקחת אחריות ציבורית על המעשים שלו", אמרה. "נמאס מההתחמקויות המבישות ועוד יותר נמאס שראש הממשלה מפקיר את אשתו ומרסק את המוניטין שלה עדי להתחמק מההשלכות הפליליות והפוליטיות של מעשיו".

סגן השר אופיר אקוניס תקף בחריפות את לבני והרצוג בעקבות דבריהם. "בוז'י וציפי מקיימים מסע של הסתה אישית, גם במחיר פגיעה באינטרסים הלאומיים של ישראל", אמר. "בוז'י שעדיין שומר על זכות השתיקה בפרשת העמותות ולבני - שמעברה בין 4 מפלגות ב-9 שנים הוא הביטוי המובהק ביותר לשחיתות פוליטית וחוסר מוסריות - לא עונים על השאלות הקיומיות ביותר".

"סיפור ממוחזר ומנופח"

אתמול דחה נתניהו על הסף את הטענות לפיהן רעייתו נטלה לכיסה כספים שלא כדין מדמי הפיקדון של בקבוקי משקה שהצטברו במעונו ונרכשו בסכומי עתק. "מדובר בסיפור ממוחזר, ישן ומנופח", טען ראש הממשלה, שרמז לקשר בין הבחירות הקרבות למועד הפרסום.

בני הזוג נתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90)
"סיפור ממוחזר ומנופח" | צילום: פלאש 90

"תשאלו איך אירוע זניח מלפני כמה שנים הפך לכותרות ענק שליליות דווקא ערב בחירות? התשובה פשוטה. בתקשורת הישראלית פועלים גורמים רבי עוצמה אשר מאמינים במחזור, אך לא של בקבוקים, אלא של השיטה הפסולה לנגח אותי דרך הכפשות מגמתיות ומעוותות נגד רעייתי במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשותי", טען נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

"במאי 2013 העבירה רעייתי לקופת המדינה, ביוזמתה, מבלי שמישהו דרש לעשות זאת, פיקדון מצטבר של כמה שנים ממחזור בקבוקים בבית. מדובר בסכום של כמה עשרות שקלים מדי חודש, אשר שימש להוצאות קטנות בבית ראש הממשלה והצטבר במשך השנים ל-4,000 שקלים על פי חישוב שנעשה ביוזמתה של רעייתי ועל דעת חשב משרד ראש הממשלה".