ראש הממשלה בנימין נתניהו השיק הערב (שני) את קמפיין הבחירות של מפלגת הליכוד ופצח במתקפה ישירה נגד השמאל. "יש לנו מזרח תיכון חדש? יש לנו מזרח תיכון חדאע"ש", אמר נתניהו לקול מחיאות הכפיים מצד פעילי המפלגה שהתכנסו בגני התערוכה בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנשי השמאל פשוט אינם מבינים שגם אם ניסוג עד הסנטימטר האחרון, יש פה גורמים שרוצים להשמיד אותנו בלי קשר למיקום הגבולות שלנו, והרצון הזה ששולל את זכות קיומנו זהו שורש הסכסוך", טען נתניהו.

"מפליא בעיניי עוד יותר שהם אינם מוכנים לדרוש מהפלסטינים לעקור את שורש הסכסוך, להכיר סוף סוף במדינת היהודים, אבל זוהי הדרישה שלנו, ואנו עומדים עליה בתוקף, בצדק ובדין", אמר נתניהו.

הליכוד: "החלטה שערורייתית" (צילום: חדשות 2)
גני התערוכה, הערב | צילום: חדשות 2

"בשנת 2000 אמר מורה דרך של השמאל, הסופר עמוס עוז, שברגע שנעזוב את דרום לבנון נוכל למחוק את המילה 'חיזבאללה' מאוצר המילים שלנו כי כשישראל תחזור לגבול, היריבות בין חיזבאללה וישראל לא תהיה רלוונטית", ציין נתניהו. "מה לעשות, חיזבאללה עוד רלוונטי, היריבות עוד רלוונטית, חמאס רלוונטי".

"אני אומר בצער שהשמאל מנותק מהמציאות, ואנחנו מחוברים למציאות", הוסיף נתניהו. "הם יעמדו מול חמאס? חיזבאללה? אירן? אני אומר לכם דבר אחד: הם לא יעמדו בלחצים, ויש הרבה לחצים בינלאומיים. הם לא יעמדו בלחצים הללו אפילו רגע אחד. הם ייכנעו מיד לתכתיבים".

"שינוי שיטת הממשל ישנה את פני המדינה"

נתניהו הבטיח בנאומו לחוקק חוק לשינוי שיטת הממשל כבר ב-100 הימים הראשונים של הכנסת הבאה. "בשיטת הממשל שלנו כדי להעביר כל רפורמה אמיתית צריך מפלגת שלטון גדולה, אחרת ראש הממשלה נחסם מכל כיוון כל הזמן, והוא צריך להיות גננת במשחק הכסאות האינסופי", הסביר נתניהו. "את זה צריך להפסיק".

"אנחנו הולכים על מהלך דרמטי שישנה את פני המדינה", הבטיח נתניהו כשבישר על החקיקה הצפויה לשינוי שיטת הממשל. "בבחירות שיבואו לאחר מכן, ראש המפלגה הגדולה הוא זה שאוטומטית ירכיב את הממשלה, הממשלה תכהן במשך קדנציה מלאה בת ארבע שנים ואי אפשר יהיה להפיל אותה אלא במקרי קיצון וברוב גדול של חברי כנסת".

"זה יעודד את כולנו להתכנס לשתי מפלגות גדולות", נימק נתניהו את החלטתו. "הציבור יבחר איזו מהן תוביל את המדינה. שינוי השיטה איננו תחליף למנהיגות ולדרך. אבל בהינתן שיש דרך ובהינתן שיש מנהיגות, עדיין צריך יציבות ומשילות. זה הלקח העיקרי שלי, ואני בטוח גם של רבים מכם, מהשנתיים האחרונות".

כוכבת האירוע: ח"כ מירי רגב

באירוע השקת קמפיין הליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-20, הציג ראש הממשלה נתניהו את רשימת המועמדים לבחירות הקרבות לכנסת ואת תכניותיו העתידיות, במידה וייבחר לכהונה נוספת כראש הממשלה.

השקת הקמפיין מתרחשת על רקע העיכובים בפרסום תוצאות הפריימריז הסופיות והטענות לאי סדרים בבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר. בעקבות הטענות, בוצעה ספירה חוזרת של עשרות קלפיות, לאחר שהתקבלו תוצאות לא הגיוניות בחלק מהקלפיות.

השר יעלון (צילום: חדשות 2)
השר יעלון | צילום: חדשות 2

ח"כ ציפי חוטובלי, שעל פי תוצאות ההצבעה נדחקה למקום שאינו ריאלי, טענה כי הקלפי בהתנחלות נריה לא נספרה כלל, וכי התוצאות בקלפי זו מעניקות לה יתרון על פני השר לשעבר אבי דיכטר.

בביתן 10 כבר נראו בעבר המראות הללו של מאות חברי ליכוד שהגיעו לשמוע את רה"מ בנימין נתניהו ולהתחכך עם נבחרת האישים המרכיבה את רשימת הליכוד לכנסת ה-20. חברת הכנסת מירי רגב נכנסה לאולם וזכתה לקריאות נלהבות כגון "הנה מגיעה המלכה". לעומתה, שר הביטחון משה בוגי יעלון חצה את האולם וזכה לקבלת פנים הרבה פחות חמה.