אחרי הטענות לאי סדרים בבחירות המקדימות בליכוד, מגיעות כעת גם הראיות. מצלמות האבטחה שהוצבו בקלפי באור יהודה, תיעדו את הבלגן ואת הכשלים שליוו את הליך ספירת הקולות שעל פיהם נקבעה רשימת מפלגת השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הביטוי המוחשי ביותר של הברדק הזה, ניתן היה לראות בעיקר בתוצאות ההצבעה. שמותיהם של מועמדים שעל פי הנתונים הרשמיים לא זכו לקולות כלל, נשמעו בהקלטות לא פעם כמי שקיבלו עשרות קולות לפחות שלא נזקפו לזכותם.

דוגמא אחת לכך היא המקרה המוזר של סגן השר לשעבר, מיכי רצון, שעל פי הנתונים הרשמיים מהקלפי באור יהודה לא זכה אף לא לקול אחד. צפייה מדגמית בקלטת האבטחה מגלה כי שמו של רצון הוכרז כמה וכמה פעמים, זאת מבלי שאיש טרח לזקוף את ההצבעות לזכותו.

התופעה המתוארת לא פסחה גם על האישה החזקה בליכוד. בעוד שתוצאות ההצבעה הרשמיות עבור ח"כ מירי רכב הסתכמו ב-87 קולות, בהקלטה נשמע שמה של רגב חוזר לפחות 120 פעמים.

בהמשך ההקלטה מתגלה שורש הבעיה, כשחברי הקלפי ניגשים לסכם את מספר המצביעים הכולל בקלפי. השוואת מספר טפסי ההצבעה למספר המצביעים בקלפי חשפה פער בלתי מוסבר של 939 קולות שפשוט הלכו לאיבוד.

למרות הממצאים החד-משמעיים, בוועדת הקלפי ממשיכים לטעון כי ההצבעה התנהלה באופן תקין. "היו הרבה קולות פסולים", מסבירה יו"ר ועדת הקלפי, עו"ד זוהר רון. "אני יודעת שהיו הרבה מעטפות ריקות, והרבה מעטפות עם כמה שמות שלא היו תקינות". חשוב לציין כי במהלך ארבע השעות הראשונות להקלטה, לא נשמעו כלל עדויות לפסילת כמעט מחצית מהטפסים. יתרה מכך, טפסים פסולים לא נכללים כלל במניין הטפסים בקלפי, מה שמעקר את ההסברים סביב אי הסדרים.

השאלה הגדולה היא, האם ההתרחשות המתוארת נוגעת רק לאותה קלפי אחת מתוך 200 הקלפיות שהוצבו בפריימריז, או שמא מדובר בתופעה נרחבת יותר. במקרה שכזה לא ברור האם בליכוד יידרשו כעת לספירה חוזרת של הקולות, ואיך כל זה ישפיע על הרשימה של מפלגת השלטון לכנסת ה-20.

תגובת הליכוד: "לוועדת הבחירות לא הגיעה שום קלטת המתיימרת לתעד את מהלך הספירה של הקלפיות באור יהודה או באתר אחר. ככל שקלטת שכזו תוגש לוועדת הבחירות, הוועדה תבחן ביסודיות את האמור בה".

תגובות מיכאל רצון: "גם בקלפיות אחרות שבהן לכאורה לא נספרו קולות לזכותי, יש בידי הצהרות מצביעים לפיהן הם הצביעו עבורי. לאור העובדה הזאת ולאור הנאמר בכתבה, אני אגיש ערעור לוועדת הבחירות של הליכוד".