לא ירוץ במחנה הציוני. מופז
לא ירוץ במחנה הציוני. מופז | צילום: חדשות 2

יו"ר קדימה לא יחבור למחנה הציוני: ח"כ שאול מופז, שלאורך התקופה האחרונה דובר רבות על האפשרות לפיה הוא ישוריין למשבצת ה"ביטחוניסט" ברשימת המחנה הציוני של הרצוג ולבני, הודיע שהוא לא יצטרף למפלגה המאוחדת - זאת לאחר ששקל את העניין "בכובד ראש". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מופז דחה את הצעת יו"ר העבודה יצחק הרצוג, ומסר כי הוא שלם עם החלטתו שלא להצטרף לרשימתו. הוא צפוי להחליט לאן מועדות פניו בימים הקרובים.

למופז הוצע רק המקום ה-20 ולא ניתנה לו הבטחה לתיק הביטחון. הוא הבין שההצעה אינה רצינית לטעמו, שמע את התדרוכים שלפיהם לבני ראויה לתיק הביטחון, והבין שעדיף לו לוותר על ההצטרפות למחנה הציוני.

"האגו של לבני שוב הרס להרצוג", אמרו מקורביו של מופז לחדשות 2, "הוא לא מסוגל לעמוד בפניה". במפלגת העבודה, לעומת זאת, מכחישים בתוקף כי לבני התנגדה לשריון של מופז.

מאז הודיעו הרצוג ולבני על איחוד הרשימות, העריכו במערכת הפוליטית כי המקום ה-11 המשוריין ברשימה ומיועד ל"ביטחוניסט" נשמר ליו"ר קדימה, שכיהן בעבר כשר הביטחון וכרמטכ"ל. אולם כעת, לאחר שדחה את הצעת הרצוג, המקום מתפנה לדמות ביטחונית אחרת שתשוריין.

גם שמו של ראש אמ"ן לשעבר וראש המכון למחקרי ביטחון לאומי כיום, האלוף במיל' עמוס ידלין, עלה בעבר כמועמד לשריון במשבצת ה"ביטחוניסט" - אולם טרם ברור אם ייענה להצעה.