תגובות סוערות במערכת הפוליטית לפיגוע הדקירה הקשה בתל אביב: ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (רביעי) בחריפות את יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן והאשים אותו באחריות לפיגוע. "הפיגוע הוא תוצאה ישירה של ההסתה הארסית שמופצת ברשות הפלסטינים כלפי היהודי ומדינתם", אמר נתניהו. "הן להסתה והן למהלך המסוכן בבית הדין בהאג אחראי אבו מאזן". בפיגוע בתל אביב נפצעו 21 בני אדם, מתוכם ארבעה במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה שוחח עם מפקד יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר ושיבח את פעולת לוחמי היחידה שהצליחו ללכוד את המחבל ולמנוע פיגוע גדול יותר. "נמשיך לפעול בעוצמה נגד הטרור שמנסה לפגוע בנו מאז קום המדינה ונדאג שלא ישיג את מטרתו", אמר.

פיגוע דקירה בתל אביב (צילום: חדשות 2)
21 פצועים בפיגוע הדקירה | צילום: חדשות 2

שר החוץ אביגדור ליברמן קשר בין הפיגוע בתל אביב לבין המהומות בימים האחרונים ברהט, והטיל את האחריות על יושב ראש הרשות הפלסטינית ועל חברי כנסת ערבים. "מי שעומד מאחורי הפיגוע בתל אביב הם מי שעומדים מאחורי המהומות ברהט ועמדו מאחורי גל הפיגועים בירושלים", אמר.

הסכין שבה השתמש המחבל
הסכין שבה השתמש המחבל | צילום:

"אבו מאזן, הנייה, ראאד סלאח, חנין זועבי, אחמד טיבי ושותפיהם - כולם חלק מאותו מהלך של ערעור על זכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינה יהודית", הוסיף. "חייבים לפעול בצורה נחושה נגד כל האנשים שמטרתם להרוג יהודים ולחסל את ישראל". בריאיון לגלי צה"ל גינה טלאל אלקרינאווי, ראש עיריית רהט, את דברי השר ליברמן ואמר: "אנחנו אזרחי ישראל, שיפסיק להסית נגדנו".

"זועבי וטיבי מאחורי הפיגוע" (צילום: חדשות 2)
"זועבי וטיבי מאחורי הפיגוע" | צילום: חדשות 2

"אין תחושת ביטחון לאזרחים"

יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג מתח ביקורת מרומזת על הממשלה בעקבות הפיגוע. "אין היום תחושת ביטחון לאזרחי ישראל - לא בירושלים, לא בעוטף עזה ולא בתל אביב", אמר. "לא נקבל מצב שבו אזרחי ישראל לא יוכלו לנסוע בבטחה בתחבורה ציבורית".

פיגוע דקירה בתל אביב (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

"צה"ל, השב"כ והמשטרה יקבלו מאיתנו גיבוי מלא למלחמה חסרת פשרות בטרור בכל מקום שבו יש איום על ישראלים, בגבולות המדינה ומחוץ להן", הדגיש הרצוג. יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד העלה לעמוד הפייסבוק שלו תפילה לשלום פצועי הפיגוע, וכך עשה גם יושב ראש ש"ס אריה דרעי, שהוסיף: "לבי עם הפצועים מפיגוע הטרור בתל אביב. ברגע הזה כולנו מאוחדים ואני מאחל ומתפלל לשלום כל אחד ואחת מהם".

21 פצועים בפיגוע (צילום: אסי דבילנסקי דוברות מד"א)
זירת הפיגוע בתל אביב | צילום: אסי דבילנסקי דוברות מד"א

"אירוע הדקירה מזכיר שוב לאזרחי ישראל שאבו מאזן והפלסטינים הם צמאי דם", אמרה יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב (ליכוד). "הגיע הזמן להתעורר מאשליות השלום של השמאל ולהבין שרק יד ברזל תילחם בטרור".

"גישה מוטעית", רגב (צילום: פלאש 90 , מרים אלסטר)
"הפלסטינים צמאי דם" | צילום: פלאש 90 , מרים אלסטר

יושב ראש "יחד" אלי ישי מתח ביקורת חריפה על הממשלה. "הפיגוע הבוקר בתל אביב קרה רק בגלל הגמגומים שלנו מול האויב", אמר. "מי שלא נותן גיבוי למשטרה ברהט, מי שלא עוצר דקירות בירושלים, מי שלא עושה סדר בברדק בדרום תל אביב - הוא האחראי לפיגוע הבוקר".

"מדובר בפיגוע נוראי נגד חפים מפשע בדרכם לעבודה", אמרה יושבת ראש מרצ זהבה גלאון. "אני מאחלת החלמה שלמה לכל הפצועים וקוראת לנקוט בכל האמצעים הדרושים על מנת למנוע את הפיגוע הבא. אני קוראת לגורמים הפוליטיים - אל תסיתו ותחממו את הגזרה לצרכים ציניים של תעמולה. הדרך היחידה לטפל בטרור היא להתמודד עם הגורמים המובילים את המוטיבציה לטרור".