בנימין נתניהו (צילום: AP, חדשות)
רה"מ נגד התקשורת: "מקטרגים" | צילום: AP, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו במתקפה חריגה נגד כלי התקשורת: חמישה ימים אחרי שצעד בראש עצרת המיליונים בפריז וספג ביקורת על כך ש"נדחף" לשורה הראשונה - ואולי גם על רקע הסקרים האחרונים - החליט נתניהו להשיב למבקרים. "סיקור ביקורי האחרון בפריז היווה דוגמה מצערת לתופעת הקטרוג", כתב נתניהו בפוסט יוצא דופן בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יחס התקשורת הישראלית כלפי מנהיגים נחלק כמעט תמיד לשניים: ישנם כאלו שהתקשורת דואגת לאתרג וישנם כאלה שהיא דואגת לקטרג, בשמו של חופש הביטוי, כמובן", כתב נתניהו. "בשנים האחרונות, הודות למהפכת האינטרנט והטכנולוגיה, תם המונופול על זכות הציבור לדעת".

"כיום אפשר להשמיע בפייסבוק ובבמות ניו מדיה אחרות את מה שלא תשמעו ולא תראו ברוב כלי התקשורת בארץ", הוסיף נתניהו, "ועל כן החלטתי לארח כאן מפעם לפעם קולות אחרים, מאזנים". לדבריו אלה צירף ראש הממשלה שיתוף של סטטוס של העיתונאי חנוך דאום, שבו ביקורת על התנהלות התקשורת בפרשת העצרת בפריז.

לא באמת צעדו עם המיליונים. פריז, בשבוע ש (צילום: רויטרס)
נתניהו בראש העצרת בפריז | צילום: רויטרס

דאום צירף טקסט שלכאורה היו כותבים כלי התקשורת בארץ לו היו אלה אהוד אולמרט או אריאל שרון בעצרת בפריז. "הוא עמד שם בשתיקה מכובדת, המתין בענווה לאוטובוס, זה היה מחזה אצילי", כתב דאום בעוקצנות. "הצרפתים אומנם ניסו לדחוק בו, אבל הוא התעקש ובאלגנטיות עבר לשורה הראשונה, שם ראוי להיות העם שלנו".

"נתניהו הוא הישראלי הנדחף"

בתחילת השבוע טען יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כי התנהגותו של ראש הממשלה בצרפת הייתה ייצוג של "הישראלי הלא מנומס, הישראלי הנדחף". דבריו הצטרפו לדיווחים ערב נסיעתו של נתניהו, לפיהם בצרפת ביקשו למנוע את הגעתו של ראש הממשלה לעצרת. דברי לפיד זכו לתגובה חריפה מצד השר בנט, שכתב: "לפיד, תרגיע כבר, ראש הממשלה נסע לייצג את ישראל".

לא מדובר בפעם הראשונה שבה יוצא ראש הממשלה נתניהו נגד הסיקור של כלי התקשורת בישראל. לפני כחודש טען נתניהו כי התקשורת מנהלת קמפיין נגדו. "חברי הליכוד הבינו שיש קמפיין תקשורתי אדיר, כמעט חסר תקדים בעוצמתו ובהיקפו, שתומך ומקדם כל פוליטיקאי ומפלגה שמתנגדים לממשלת ליכוד בראשותי", אמר נתניהו. "לקמפיין יש מטרה ברורה: להעביר את השלטון לידי מחנה השמאל".