פייגלין במסר תקיף לבנט. ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"צל מעיב על טוהר הבחירות". פייגלין, ארכי | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

הקולות עדיין נספרים ורשימת הליכוד לכנסת עוד לא סגורה, אבל מהנתונים ההולכים ומצטברים עולה כי שיבוצו של ח"כ משה פייגלין במקום ריאלי ברשימה רחוק מלהיות מובטח לו. בסטטוס שהעלה הבוקר (חמישי) לפייסבוק הוא רמז מה לדעתו הסיבה לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"למרות הצל המעיב על טוהר הבחירות", כתב פייגלין לעוקביו, "ותהנה אשר תהנה התוצאות, אנו לא מסירים לרגע את עינינו מן המטרה, וממשיכים ומקימים ללא לאות ובשמחה, מנהיגות אמונית למדינת ישראל".

"בעיני התוצאות הן פארסה אחת גדולה", אמר מיכאל פואה, חבר ועדת הבחירות וחבר ממנהיגות יהודית לחדשות 2 Online. "אלה התוצאות שביבי רצה ולא התוצאות האמיתיות. במקום דמוקרטיה ראש הממשלה עשה פארסה. הוא פחד ממשקיפים והוציא אותם. ראש הממשלה באמצע הלילה התערב ולחץ על השופט בשיחה של 20 דקות. רימו את התוצאות. ראש הממשלה לא רצה את פייגלין ודאג לשלוט בתוצאות".

ממטה נתניהו נמסר בתגובה לטענות נגדו כי "הדברים מופרכים, הזויים ואינם ראויים לתגובה".

"החבר'ה ביהודה ושומרון עשו טעות שהם לא הכניסו אותו ברשימה שלהם והכל קורה בגלל כל הדילים, זה פשוט חיסול פוליטי", אמרו לחדשות 2 Online גורמים בסביבתו של פייגלין. "עדיין לא הבנו למה חיסלו אותו כי הוא היה אחד מהח"כים המוערכים, ממש ההפתעה של הקדנציה".

"מקימים מנהיגות אמונית". הפריימריז, אתמו (צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר)
"מקימים מנהיגות אמונית". הפריימריז, אתמו | צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר

תמיר אילן, חבר תנועת מנהיגות יהודית, מופתע מהעובדה שמקומו של פייגלין נמצא יחסית בתחתית הרשימה, ובשיחה עם חדשות 2 Online הוא אומר כי "יכול להיות שזה קשור לפעילות חיסול".

"אני חושב שזה יהיה חסר מאוד לליכוד ולכנסת, ומאוד חבל אם הוא לא ייכנס לכנסת", אמר אילן. "אני שואל את עצמי למה הוא לא נכנס, זה נראה לי תמוה, כי הפעילות שלו בשנתיים האחרונות הייתה חיובית וכללה הרבה מגזרים - לא רק במגזר המתנחלים".

"זה נראה לי מאוד משונה", הוא הוסיף. "יכול להיות שזה קשור לפעילות חיסול או חברי מפלגה אחרים שנדחקו בשנה האחרונה ואולי יצרו מומנטום שמנסה לדחוק אותו החוצה".

פייגלין היווה איום על כוחו של נתניהו בתוך הליכוד כבר שנים. רק בבחירות האחרונות לכנסת, בשנת 2012, הוא הצליח להגיע למקום ריאלי ברשימת המפלגה, נבחר לכהן כחבר כנסת מטעמה ואף שימש סגן יושב ראש הכנסת.