יאיר שמיר (צילום: חדשות 2)
מצטרף לפורשים, שמיר | צילום: חדשות 2

ישראל ביתנו ממשיכה להצטמק: כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, שר החקלאות יאיר שמיר, מי שהיה מספר 2 ברשימת המפלגה בכנסת הקודמת, לא יתמודד על מקום בשורות המפלגה בכנסת הבאה. מחר (ראשון) הוא צפוי להודיע ליושב הראש, שר החוץ אביגדור ליברמן, על החלטתו. מדובר בצעד צפוי, על רקע היחסים שהתערערו בעת האחרונה בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עם השינוי במצע המדיני של 'ישראל ביתנו' אני מתקשה להזדהות, ולכן החלטתי לא להתמודד לכנסת במסגרת המפלגה הייתה מהלך טבעי ומתבקש שהתגבש אצלי כבר לפני מספר שבועות, לכן גם הגשתי את טפסי המועמדות לוועדה המתמדת של המפלגה".

שמיר, בנו של ראש הממשלה המנוח יצחק שמיר ובעברו בכיר בתעשייה האווירית ובחברת התעופה אל-על, הדגיש כי למרות הפרישה מהחיים הפוליטיים אין בכוונתו להפסיק בעשייה הציבורית. "יש לי כוונה להמשיך ולתרום מניסיוני וממרצי לחיזוקו של עמנו ושגשוגה של מדינתנו", הודיע השר הפורש.

נתניהו וליברמן נועדו. ארכיון
השר ליברמן, השבוע | צילום:

"לאחר 5 עשורים בהם שירתי את המדינה ואת העם בצבא ובכלכלה, הוספתי עוד שנתיים אותן הקדשתי לשירות בכנסת ובממשלה", סיכם שמיר. "אני מודה על הזכות שניתנה לי בשנתיים האחרונות להשתתף בקבלת ההחלטות מורכבות בתחומי הביטחון, המדיניות והחברה ועל כך שהתאפשר לי לתרום תרומה משמעותית לחיזוק ההתיישבות, לקידום חוסנה של החקלאות כמנוע צמיחה כלכלי תוך שיפור מעמדה הבינלאומי של ישראל".

שמיר מצטרף בכך לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שבהחלטה משותפת ליושב הראש החליט לסיים את דרכו הפוליטית. גם סגנית השר פאינה קירשנבוים הודיעה על עזיבתה, בעקבות חקירת פרשת השחיתות ששמה נקשר בה. שר התיירות עוזי לנדאו הודיע גם כן לפני שבועיים כי יפרוש מהחיים הפוליטיים ומיד אחריו - גם ח"כ דוד רותם הודיע על פרישתו. השמות הבולטים שנותרו כעת לשר החוץ הם חברת הכנסת אורלי לוי-אבוקסיס והעיתונאי לשעבר שרון גל.