מיכל קסטן קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר ז"ל שנהרג במבצע צוק איתן, נשאה אמש נאום נרגש בעצרת בתל אביב, נאום שבו קראה להצביע עבור המועמד שימנע את המלחמה הבאה. מאמר מקומם שהתפרסם נגדה הערב (ראשון) בערוץ 7, תחת הכותרת "הרגה את בעלה ובוכה שהיא אלמנה", מעורר כעת סערה ברשת ודרישה להסירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במאמר של העיתונאי חגי הוברמן, המזוהה כאיש ימין, נכתב: "מיכל קידר היקרה, את איבדת את בעלך, איבדת את התקווה לחיים אחרים טובים יותר, רק בגלל שלפני 10 שנים היו אנשים שהקשיבו לדעות כמו שלך, הקשיבו לגנרלים המזדקנים דוגמת מאיר דגן שעמד לצידך על הבמה, אשר הרעיפו על הציבור עצות מלומדות שחייבים לסגת חד-צדדית מרצועת עזה".

המאמר מעורר המחלוקת
המאמר מעורר המחלוקת | צילום:

הוברמן השווה את דבריה של קידר להידבר עם הפלסטינים לתמיכה בהתנתקות, שלדבריו הביאה לירי הרקטות מרצועת עזה. לטענת העיתונאי, "רק המשך השליטה ביהודה ושומרון הוא שנותן תקווה לחיים אחרים, טובים יותר. סליחה על הקלישאה החבוטה, אבל הנאום שלך הוא בדיוק, אבל בדיוק, הדוגמא למי שהורגת (גם אם בעקיפין) את הבעל שלה, ואז מייללת שהיא אלמנה...".

מאמר הדעה מעורר המחלוקת עורר הדים ברשת מיד עם פרסומו. בין הראשונים לתקוף את הדברים, היה ד"ר יועז הנדל, חברו של דולב קידר ז"ל, המזוהה גם הוא כאיש ימין. "אני מציע לערוץ 7 להוריד מיד את הטור ובעיקר את הכותרת ׳הרגה את בעלה ומתלוננת שהיא אלמנה׳ על מיכל אשתו של סא״ל דולב קידר שנהרג בצור איתן", כתב הנדל.

קרב ציוצים. הנדל (צילום: חדשות 2)
יועז הנדל, ארכיון | צילום: חדשות 2

הוא הוסיף כי "לא מעניין אותי הויכוח הפוליטי בין שמאל לימין. איזו הפגנה גדולה יותר ומי דיבר. דולב היה חבר שלנו, וללא קשר לצל״ש שקיבל אחרי מותו. מי שמוכן לכתוב ולפרסם את הזבל הפרובוקטיבי הזה על אשת מג״ד שנהרג לא ראוי שיתנו לו במה".

בתגובה לפרסום אמרה הערב מיכל קסטן קידר כי "לגופו של עניין לא ההתנתקות יצרה את הסכסוך עם החמאס. וכדאי להפסיק להאשים את הסכמי אוסלו, שהופסקו לפני כמעט עשרים שנה. אני לא מתיימרת להיות מומחית לדבר, מלבד לכאב שלי, שנוצר בגלל המשך מצב הלחימה במדינה שלנו. ולגבי סגנון הכתיבה... נראה לי מיותר להגיב".

בערוץ 7 מיהרו לשנות את הכותרת של הידיעה, אך הבהירו: "ערוץ 7 שומר על חופש ביטוי רחב מימין ומשמאל בכפוף לחוק. חגי הוברמן הוא פרשן צבאי ותיק ומוערך וזכותו המלאה להציג את עמדתו מול הקריאות לנסיגות נוספות. בכל זאת מצאנו לנכון לשנות את הכותרת כדי לא לפגוע באלמנה".

את תגובתו של חגי הוברמן לא ניתן להשיג עד למועד פרסום הידיעה.