העיתונאי רינו צרור, שמגיש בימי חמישי את התכנית "מה בוער" בגל"צ, העלה היום (חמישי) לשידור את ינון מגל מועמד הבית היהודי לכנסת. הריאיון היה אמור לעסוק בפרישתו של אלי אוחנה מרשימת הבית היהודי, אך תוך זמן קצר הפך לחילופי האשמות וצעקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כאשר מגל האשים את התקשורת בהלהטת הרוחות סביב שריונו של אוחנה, הוא הזכיר את היחס המועדף לטענתו של צרור כלפי יו"ר העבודה הרצוג: "אמרת להרצוג 'יכולנו לדבר ככה עוד שעות' והוא אמר שהיה תענוג". מיד לאחר מכן טען מגל שצרור "מייעץ למפלגת העבודה".

"אני נותן עצות לעבודה? אתה לא מתבייש במה שאתה אומר?", השיב צרור בזעם. "אני מבין שאתה רוצה להעביר את הדיון אליי. למה אתה מתפוצץ כאילו התקשורת מתנגשת בך ובבית היהודי? זה נייר מסרים".

מגל, עורך וואלה ומגיש מבט לשעבר, נזף בו חזרה: "כשאתה מדבר עם אנשים מהימין תשתדל לא להרים את הקול".

האזינו לשיחה עם אוחנה לאחר הפרישה (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
נושא השיחה המקורי נזנח. אוחנה | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

"אני פוליטיקאי וגם אתה פוליטיקאי"

"אני לא אשאל אותך איך לדבר, אתה משחק משחק תקשורתי מכוון", הגן על עצמו צרור. מגל לא ויתר ואמר כי "אני פשוט אומר את האמת, רינו, ואולי היא לא נוחה לך". המגיש טען כי מדובר בהוצאת דיבה: "אתה עדיין לא חבר כנסת, בוודאי שאני אתבע אותך".

מגל לא נסוג בעקבות האיום ואמר לצרור כי "במסגרת תפקידך כעיתונאי אתה מנהל קמפיין נגד הימין – לא רק אתה". צרור לעומתו כינה את דבריו של מגל נגד יוסי יונה, מועמד המחנה הציוני, כ"תעמולה שכולה הסתה - אני לא מסכים עם מה שיונה אומר, ובכל זאת האופן שבו הצגת אותו הוא הסתה פר אקסלנס".

מגל השיב לו: "ומה שאתה עושה זו לא הסתה? אני פוליטיקאי וגם אתה פוליטיקאי. אתה חוצפן, תתבייש – אתה מנצל כלי תקשורת של הצבא בשביל תעמולה שבוע אחרי שבוע". צרור הוריד את מגל משידור, והבהיר: "אני לא חושב שאני מנצל שום דבר אלא עושה את עבודתי נאמנה".