חובר ללפיד, שטרן (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
חובר ללפיד, שטרן | צילום: Miriam Alster/FLASH90

חבר הכנסת אלעזר שטרן מצטרף ל"יש עתיד": שטרן שעד לא מכבר כיהן בכנסת מטעם "התנועה" יחבור ליאיר לפיד לקראת הבחירות לכנסת ה-20 ויוצב במקום ריאלי ברשימת מפלגתו. בעבר הביע התנגדות למהלך של יו"ר מפלגתו לשעבר להצטרף לרשימה מאוחדת עם העבודה, בגלל דעותיו הנחשבות לימניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלוף (מיל') שטרן, נחשב לח"כ מוערך ופעלתן, ולאחר ממובילי המאבק לשוויון בנטל - אחד הדגלים המרכזיים של "יש עתיד" בקמפיין הקודם. מחר (ראשון) הוא צפוי להיות מוצג באופן רשמי על ידי לפיד, במסיבת עיתונאים משותפת.

תקף את רה"מ. לפיד (צילום: רויטרס)
מקבל חיזוק, לפיד | צילום: רויטרס

בקבוצת הוייבר של חדשות 2 גם חברי הכנסת והמועמדים לא נשארו אדישים להצטרפות של שטרן למפלגת "יש עתיד". ח"כ מירי רגב מהליכוד תקפה ואמרה כי "שטרן הוא עוד ח"כ שפוחד ללכת לפריימירז פתוחים, ח"כים בלי אמירה ודרך, מה שחשוב להם זה הכיסא".

שטרן זכה לעידוד מחברה חדשה, ח"כ קארין אלהרר מ"יש עתיד", שברכה אותו על הצטרפותו לדרך הפוליטית. "אלעזר שטרן הוא תוספת מבורכת!", ענתה אלהרר לרגב. "הוא מעדיף מפלגה נקיה. מה הוא צריך חקירות וקבלני קולות".

עניין גם בקבוצת הח"כים (צילום: חדשות 2)
עניין גם בקבוצת הח"כים | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר היום התייחס גם ח"כ עמרם מצנע לעזיבתו את מפלגתה של לבני. "התופעה שיש היום יותר ויותר מפלגות שהעומד בראשן אוסף כוכבים ואחר כך בועט בהן היא תופעה מסוכנת לדמוקרטיה", אמר מצנע באירוע "שבתרבות" שנערך בגלבוע. "אני מרגיש כמו כוכב שנבעט".

"כוכב שנבעט", מצנע (צילום: אקדמית גורדון)
"כוכב שנבעט", מצנע | צילום: אקדמית גורדון

מצנע חשף כי פרש מהחיים הפוליטיים שלא מרצונו. "עזבתי את הפוליטיקה לא בגלל רצוני החופשי", הוא הבהיר. "השיקולים האם מישהו יהיה ברשימה הם לא שיקולים ממלכתיים ענייניים, הם שיקולים אחרים".