"הקלטת שחוללה סערה נועדה לשימוש אישי": כך הבהירה כלתו של המרן המנוח, הרבנית יהודית יוסף בשיחה עם גילה צוקרון, תחקירנית התכנית "שש עם". לדבריה של הרבנית יוסף, כולם ידעו שמצלמות פזורות בביתו - אך שההקלטות נועדו לשימוש אישי בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כואב לי וחורה לי מאוד שמנסים לומר שהרב היה מוקלט 24 שעות ביממה. זה ממש לא כך", סיפרה הרבנית יוסף. "כל העולם ידע שכל המצלמות שהיו בבית היו לביטחון בלבד, חוץ ממצלמה אחת של חדר השינה שלו שהייתה עם קול וכולם ידעו שכשנכנסים לשם יש הקלטה של קול". לדבריה, כשרצו לדבר על דברים אישיים בבית "היו יודעים אפילו איך לכבות את המצלמה כדי לא להיות מוקלטים".

על ההקלטה המדוברת שגרמה להתפטרותו של יו"ר ש"ס אריה דרעי מתפקידו ומחברותו בכנסת, אמרה הרבנית: "חוץ מההסרטה הביתית שכל עם ישראל ראה, הרב ידע טוב מאוד שהוא מוסרט. זה היה אישי שלנו, לבית. יום אחד אסביר למה הוא הסתכל למצלמה בהקלטה הזו".

"יכולתי לעשות שימוש בחומרים האלה בעבר - ובחרתי שלא"

"על ההדלפות אני אמרתי שזה גרוע מאוד. זה גרוע שחומרים אישיים יוצאים ככה מהבית וחושפים את החיים שלנו. זה לא נחמד בכלל ואנחנו מאוד מאוד כועסים", הוסיפה הרבנית יוסף.

דרעי, עובדיה (צילום: חדשות 2)
הרב עובדיה בקלטת שחוללה סערה | צילום: חדשות 2

"יכולתי לעשות בחומרים האלה שימוש לפני חמש ושש שנים ולא עשיתי. יכולתי להגן על עצמי ולא עשיתי זאת כי אנחנו לא מעוניינים לחשוף את החיים הפרטיים של מה שהיה עם הרב בבית", הוסיפה. "בטח אין לנו עניין להוציא את זה אחרי שנה שהרב נפטר, זו לא דרכנו".