יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נצפה היום (שלישי) בכביש החוף כשהוא נוהג במהירות מופרזת של 140 קמ"ש. אחד הנהגים שהבחין ברכבו של שר האוצר לשעבר, הספיק לתעד את נהיגתו לאחר שזה חלף במהירות על פניו. הסרטון פורסם באתר 0404.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הנהג, במהלך נסיעה בכביש החוף סמוך לשעה 14:35  עקף אותו לפתע רכב שנסע במהירות גבוהה. ממבט חטוף, הספיק הנהג לזהות כי נהג המכונית הוא לא אחר מאשר שר האוצר לשעבר ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

הנהג מיהר לתעד את נסיעתו המהירה של הרכב העוקף, כשהוא מקפיד לצלם גם את מד המהירות שלו, שהצביע על 140 קמ"ש - 30 קמ"ש מעל למהירות המותרת.

למרות שיושב המכונית לא נראה בבירור בסרטון, לוחית הרישוי של הרכב נמצאה זהה לזו שברכבו של לפיד. "הנהג הזה פשוט עבריין תנועה, בזמן שהוא צריך לשמש דוגמא לכולם", אמר מצלם הסרטון. "אני מצפה ממשטרת ישראל שתזמן אותו לחקירה, תיקח לו את הרכב ואת רישיון הנהיגה ל-30 יום וגם תעמיד אותו לדין - בדיוק כפי שהיו עושים לכל נהג אחר. אסור שזה יעבור בשקט".

בתקופת כהונתו כשר ויתר לפיד על זכאותו לרכב ממשלתי ולנהג צמוד, והתעקש להמשיך ולנהוג ברכבו הפרטי בעצמו. דובריו סירבו היום להתייחס לתיעוד ולטענות העולות ממנו.