השמאל הישראלי - כמו בוגד המובל לתלייה? כך נרמז בסרטון חדש וקיצוני במיוחד בחריפותו שהעלה אמש (שבת) לרשת ועד מתיישבי השומרון - וכבר מחולל סערה גדולה. הסרטון, שהועלה לרשת על ידי הארגון הזוכה לתמיכת המדינה, משמיץ את גופי השמאל המסווגים כבוגדים, שאף מובלים בסופו של יום לתלייה - ונעשה בו שימוש במוטיבים אנטישמיים מובהקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת הסרטון, שנקרא "היהודי הנצחי" (כשמו של סרט תעמולה נאצי מ-1940) נראה אדם אירופי הקורא את עיתון "השמאל" כשהוא יושב במשרדו, ומזכירתו, המכנה אותו "הר שטירמר" (פרפרזה לעיתון הנאצי "דר שטירמר") מתריעה כי הגיע יהודי שרוצה לפגוש אותו.

כשהיהודי (אדם עם אף ארוך, כיאה לסטריאוטיפים מתעמולה אנטישמית) נכנס למשרד, אותו אדם, המשול לאירופה, משליך לעברו מטבעות אירו - ומבקש ממנו להשיג לו מידע מפליל על צה"ל והמחסומים. בסופו של הסרטון הולך היהודי "לטפל בעצמו" - ותולה את עצמו, כשברקע הכיתוב: "האירופאים אולי נראים לכם היום אחרת, אבל אתם נראים להם בדיוק אותו דבר".

"עשרות ארגוני שמאל קיצוני מקבלים מיליוני אירו מאירופה, וחושבים (במקרה הטוב) שהם מובילים את כולנו להפוך למדינה נאורה, מנומסת ונקייה יותר", כתבו פעילי הוועד שהעלו את הסרטון לרשת. "אז זהו, שבשביל האירופאים, כבר מאות שנים, אתם טובים רק בשביל דבר אחד. הכסף שנראה נוצץ כשהוא משמיץ התנחלויות וחיילים יתגלה לכם בסוף כתקציב ייחודי להשמדה עצמית. תתעוררו", סיכמו.

בשמאל עתרו נגד הארגון: "היטלר היה גאה"

סיעת מרצ כבר פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה על פתיחה בחקירה נגד ועד מתיישבי השומרון בעקבות פרסום הסרטון. חברת הכנסת מיכל רוזין מהמפלגה כתבה: "הסרטון האנטישמי של ועד מתיישבי השומרון הוא הוכחה נוספת להקצנה ולשנאה של המתנחלים לשמאל. המנהיגות הפוליטית של המתנחלים צריכה להתעורר ולשים סוף לשנאת החינם, כדי שלא יתעוררו ברגע שאחרי הכדור או הרימון הבא ויצעקו- סרק, סרק, זה רק עשבים שוטים".

"ועד מתיישבי השומרון מפרסם סרט מביש עם מוטיבים אנטישמים, היטלר היה גאה בדמוניזציה שעושים מתנחלים ליהודים", תקף בחריפות ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני.

ד"ר יועז הנדל, שגדל בשומרון ושימש בעבר כיועצו של ראש הממשלה נתניהו, ביקר בחריפות אף הוא את הסרטון המקומם: "אני מתבייש. השמאל מוצג כיהודי עם אף גדול, כבוגד שמובל בסוף לתלייה. כל הסטראוטיפים האנטישמיים במתכוון. אם זה אמור לעזור במאבק נגד ארגוני שמאל רדיקלי - אז לא. הגיע הזמן לשים לארגון הזה סוף".

מהמטה למאבק בגזענות נמסר בתגובה לסרטון: ״עצם השימוש במוטיבים נאצים הוא מעשה נבלה שראוי שכל אזרח שומר חוק יתנער ממנו. אין מילים לתאר את הזעזוע והחלחלה שהסרטון מעורר וחמור יותר הוא שהדבר נעשה על ידי ועד מתיישבי השומרון, גורם שנהנה מכספי ציבור. כל מטרתו של הסרטון היא לייצר שנאה ושטנה ולא פלא שהוא מופץ בימי בחירות שבהם גורמים שונים עושים שימוש בהסתה וגזענות כדי לצבור פופולאריות. אנו מציינים כי בחירות ללא גזענות מחזקות את הדמוקרטיה והשנאה מקעקעת אותה״.