פורש. מופז
פורש. מופז | צילום: AP

פרסום ראשון: יושב-ראש מפלגת קדימה, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר ח"כ שאול מופז לא יתמודד בבחירות לכנסת ה-20.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השירות בעבורי הוא דרך חיים וזכות גדולה. גם בעתיד, בכל תפקיד שאמלא ובכל דרך בה אלך, אצעד בשביל ישראל", אמר היום (שלישי) מופז. "אעמיד את ניסיוני הביטחוני, את כל שנותיי, יכולותי וכישורי, לטובת עתיד ילדינו".

"אודה בכנות - אינני פוליטיקאי מצטיין. פוליטיקה היא לא דבר שאני שואף להצטיין בו. המורשת המפוארת של עם ישראל בורכה במנהיגים ובמצביאים ראויים, אני מעדיף להימנות עמם".

ח"כ מופז, שלאורך התקופה האחרונה דובר רבות על האפשרות לפיה הוא ישוריין למשבצת ה"ביטחוניסט" ברשימת המחנה הציוני של הרצוג ולבני, הודיע בשבוע שעבר שהוא לא יצטרף למפלגה המאוחדת - זאת לאחר ששקל את העניין "בכובד ראש".

מופז דחה את הצעת יו"ר העבודה יצחק הרצוג, ומסר כי הוא שלם עם החלטתו שלא להצטרף לרשימתו. למופז הוצע רק המקום ה-20 ולא ניתנה לו הבטחה לתיק הביטחון. הוא הבין שההצעה אינה רצינית לטעמו, שמע את התדרוכים שלפיהם לבני ראויה לתיק הביטחון, והבין שעדיף לו לוותר על ההצטרפות למחנה הציוני.

"האגו של לבני שוב הרס להרצוג", אמרו מקורביו של מופז לחדשות 2, "הוא לא מסוגל לעמוד בפניה". במפלגת העבודה, לעומת זאת, מכחישים בתוקף כי לבני התנגדה לשריון של מופז.