נתניהו לאחר נאומו, אמש (צילום: רויטרס)
מקורבי רה"מ מגיבים לביקורת שהשמיע אובמה | צילום: רויטרס

בסביבת ראש הממשלה מגיבים לביקורת שהשמיע אובמה: תגובתם של מקורביו לדבריו של הנשיא אובמה לפיהם "נתניהו לא חידש דבר בנאומו" לא איחרה לבוא. גורמים המקורבים לראש הממשלה טוענים כי הוא הציג חלופה מעשית להסכם הגרעין המתגבש עם אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת המקורבים, החלופה שהציג נתניהו מתמקדת בהצבת תנאי לאירן לפיו הסרת הסנקציות תתרחש רק מידה ויחול שינוי בהתנהגותה של אירן. המקורבים הוסיפו כי מתווה נתניהו חותר לשיפור העסקה המוצעת ואינו מתעלם גם מהמשך פיתוח הטילים ארוכי הטווח מצד אירן שעשויים להפוך את איום הגרעין לממשי.

בסביבת נתניהו אמרו כי תגובתו של הנשיא מעידה על כך שגם הוא מבין כי קיים סיכוי שלתוכן נאומו של ראש הממשלה תהיה השפעה על חברי הקונגרס.ח"כ צחי הנגבי מהליכוד אמר בתגובה לנאום ראש הממשלה כי רק בהמשך יתברר אם מטרת הנאום הושגה. "מטרת הנאום הייתה להשפיע על ההסכם המתגבש ולראות אם אפשר לאתחל את המדיניות שאנחנו מאמינים שההסתייגות ממנה משותפת לכוחות משמעותיים, גם בתוך הקונגרס, ולא רק לישראל" אמר הנגבי.

"חברי הקונגרס נלחמים בשיניים כדי שיהיה להם משקל באישור ההסכם" פרשן הנגבי. "הם לא מוכנים לקבל את זה שההסכם ייחתם בלי מעורבותם" הוסיף. "ראש הממשלה יודע ש-535 חברי הקונגרס אינם מומחים ואינם מכירים את רזי ההסכם, היה צריך לתת להם את ההנמקות מדוע יש לעצור ולהתחיל מחדש" סיכם הנגבי.