נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שלום כהן לעג היום (ראשון) להמנון הלאומי "התקווה", שאותו כינה: "השיר המטומטם הזה". בנאום שנשא בכנס של המפלגה בנתיבות סיפר הרב כהן כי גם הרב עובדיה יוסף ז"ל סירב בעבר לשיר את ההמנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היינו יושבים אחד ליד השני", סיפר הרב שלום כהן על הרב עובדיה יוסף ז"ל ועל עצמו. "אני ילד והוא, בסוף ההכתרה, התחיל לשיר 'כל עוד בלבב'. אמרתי, 'מה, אלה משוגעים? מה, מכתירים ראש ממשלה? מה זה?'. אני לא עמדתי. כולם עמדו. שאלתי את הרב 'למה אמרת?', הוא אמר: 'אגיד לך את האמת, אמרתי 'עלינו לשבח'".

"איש אמיתי", סיכם הרב שלום כהן את אופיו של הרב עובדיה יוסף. "למה אמר 'עלינו לשבח', למה? הוא לא רצה שהשיר הזה, המטומטם הזה, ישפיע עליו משהו".

"איש אמיתי", הרב עובדיה ז"ל (צילום: AP)
"איש אמיתי", הרב עובדיה ז"ל | צילום: AP

בנוסף, סיפר הרב כהן כי היה אדם אחד באותו אירוע שהגיב בעין לא יפה לכך שכהן לא קם על רגליו בשירת התקווה. "אחרי זה בא אחד, אומר לי 'אתה יודע איזה בוקס רציתי לתת לך?', אמרתי לו 'תתן ותראה מה שתקבל'". על האמירה הזו, זכה נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס במחיאות כפיים.

מש"ס נמסר בתגובה: "איש לא ילמד את חכם שלום כהן שגדל כל ימיו בירושלים שבין החומות מהי ציונות ומה היחס לארץ ישראל. זכותו וחובתו לחשוב שהמקורות של תורת ישראל עדיפים עשרת מונים על שיר שנוצר רק בעשורים האחרונים. אנו מכבדים כל אדם על הדרך שבה הוא בוחר להתחבר לציון, מה שחשוב זה עצם החיבור של עם ישראל למולדתו ולא הדרך שבה הוא נעשה".