מעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
בית ראש הממשלה בירושלים, ארכיון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

28 ימים לבחירות, מבקר המדינה יוסף שפירא יפרסם אחר הצהריים דוח נפיץ במיוחד, המתייחס להתנהלות במעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים, וגם להוצאות הקיימות בבית הפרטי של בני הזוג נתניהו בקיסריה. את סערת הדוח מלבה הסרטון שפורסם לפני יומיים, בו איש הטלוויזיה מושיק גלאמין מקבל סיור מודרך במעון רה"מ משרה נתניהו ומוצא את הבית במצב ירוד ומוזנח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המבקר בדק את הוצאות מעון ראש הממשלה בתחומי הניקיון, האחזקה והריהוט, הוצאות שמגיעות לסכומים של מאות אלפי שקלים בשנה. המבקר לא בדק את התנהלות בני הזוג בפרשת ריהוט הגן ובפרשת הבקבוקים, מאחר והממצאים שלו הועברו לעיון היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין לבדוק האם יש פגם פלילי בהתנהלות הזוג בנושא.

יומיים לפני חשיפת דוח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה, פורסם ברשת סרטון לרשת שבו נראים בני הזוג נתניהו כשהם מארחים בביתם את המעצב ומנחה הטלוויזיה מושיק גלאמין.

לאחר שיחה קצרה עם ראש הממשלה נתניהו ותמונת סלפי משותפת, עבר גלאמין לידיה של רעיית ראש הממשלה וזכה לסיור פרטי בהדרכתה במעון ראש הממשלה. במהלך הסיור הציגה שרה נתניהו ליקויים ופגמים רבים בבית, והראתה כיצד היא ובעלה משתמשים בחסכנות בכספי הציבור, כשבין השאר היא הראתה זר פרחים שהיא ייבשה לשימוש חוזר על מנת לא לקנות זרים חדשים.

מבקר המדינה, יוסף שפירא (צילום: יצחק הררי/משרד מבקר המדינה, חדשות)
מבקר המדינה יוסף שפירא, ארכיון | צילום: יצחק הררי/משרד מבקר המדינה, חדשות

למרות העיתוי שבו עלה הסרטון, כאמור יומיים לפני פרסום הדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה, מושיק גלאמין אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי ביקורו במעון הרשמי היה יוזמה פרטית שלו לחלוטין וכי בני הזוג נתניהו כלל לא הזמינו אותו לבקר בביתם. "אף אחד לא שילם לי אגורה", טען מושיק גלאמין. "שרה הסכימה שניכנס ונצלם, ואני לקחתי את היוזמה והפקתי את זה בעצמי לעצמי. אף אחד לא נגע בעריכת הסרטון ואף אחד לא התערב לי בכלום. גורמים בבית ביקשו לראות אבל לא נתתי. הסרטון לא מתוסרט, הכל מאוד מאוד אמיתי".