פרסום ראשון: בין 170 ל-200 קצינים בכירים במילואים יוצאים במסע פרסום מאורגן הקורא להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות הקרובות לכנסת ה-20.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצינים הבכירים - ובהם הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, ראש המוסד לשעבר דני יתום ואלוף פיקוד המרכז לשעבר אבי מזרחי - ינסו לכרסם במה שנחשב לנכס העיקרי של נתניהו בעיני הציבור, וזה הנושא המדיני-ביטחוני.

"כל מפלגה שתתמוך ברעיון, שהמועמד מטעמה לראשות הממשלה יתמוך, בהליכה להסדר מדיני על פי היוזמה הערבית ולנסות להגיע להסדר עם העולם הערבי, ובכללו גם עם הפלסטינים, אנחנו נקרא להצביע לו", הסביר אבי מזרחי לחדשות 2.

גם הוא משתתף בקמפיין. דני יתום (צילום: חדשות 2)
גם הוא משתתף בקמפיין. דני יתום | צילום: חדשות 2

התורם העיקרי למיזם המדובר הוא דני לובצקי, ששמו נקשר גם בארגון V15 הקורא גם הוא להחליף את שלטון נתניהו. בסך הכל ישנם שישה-שבעה קמפיינים עצמאיים חוץ-פרלמנטריים של ארגונים שונים שנועדו להפיל את ממשלת הליכוד.

בסרטון שבו משתתף חלוץ, רואים בעל ואישה המתווכחים ביניהם. "צריך מישהו מהימין, למה החבר שלך אבו מאזן פנה לאו"ם בשביל לבקש הקלה", אומר הבעל. "מה, עדיף מלחמה?", מקשה עליו האישה. "צריך להמשיך כמו שעכשיו", הוא עונה לה. "עוד הרוגים? עוד מלחמה?", היא שוב שואלת. "מאמי, עזבי, אף אחד לא רמטכ"ל", הוא מסכם את הדיון. אלא שאז ניגש אליהם חלוץ ואומר: "סליחה שאני מתערב, אבל יש לי מה לספר לכם בנושא".

מהליכוד נמסר בתגובה לפרסומת: "קמפיין הגנרלים הוא הוכחה נוספת למיליוני דולרים שזורמים מגופי שמאל בארה"ב ובאירופה לעמותות השמאל הקיצוני בישראל על מנת לנסות ולהפיל את שלטון הליכוד בראשותו נתניהו בניגוד לחוק. אין פלא שבראש הקמפיין הפוליטי הזה הועמד רמטכ"ל כושל שעזב את צה"ל לאחר התנהלות בעייתית סביב מלחמת לבנון השנייה. הבחירה היחידה בבחירות הקרובות היא בין ממשלת ליכוד בראשות נתניהו, שימשיך להגן בנחישות על ביטחון ישראל, לבין ממשלת שמאל, ויתורים ונסיגות בראשות ציפי ובוז'י".