האם הפסל יישאר בבית הנשיא?
האם הפסל יישאר בבית הנשיא? | צילום: חדשות 2

נשיא המדינה שמעון פרס מתייחס בשיחות סגורות לפסל של נשיא המדינה לשעבר משה קצב שנמצא כעת בכלא על עבירות של אונס. על פי הדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות", פרס חושב שיש לסלק את הפסל של קצב מגינת הפסלים בבית הנשיא או שלפחות להוסיף שלט לצד הפסל בו ייכתב כי הנשיא השמיני הורשע בעבירות מין.

"אני לא שופט, אבל אני גם לא יכול שלא לספר את כל ההיסטוריה", אמר פרס בשיחות סגורות. "או שיסירו את הפסל או שירשמו ליד את מה שעשה". הנשיא סובר כי יש משמעות בעייתית בהשארת פסלו של קצב ותמונתו התלויה במבואת הכניסה בבית הנשיא, במיוחד לאור העובדה כי תלמידים רבים מגיעים לביקורים במבנה.

עם זאת, פרס החליט כי הוא לא מתערב בנושא ונענה בחיוב לבקשת יושב ראש ועדת השרים לסמלים וטקסים סטס מיסז'ניקוב, להחליט בעניין זה. הוועדה גם צפויה להכריע בשאלה האם קצב יזה במותו להלוויה ממלכתית ולקבורה בחלקת גדולי האומה.

הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובשורה של עבירות מין הפך ב-7 בדצמבר מהאזרח מספר אחת לאסיר מספר 1418989. בשירות בתי הסוהר החליטו להימנע מסיכונים מיותרים, ועל כן בחרו להצמיד לנשיא לשעבר סוהר שיהיה לצדו במשך 24 שעות ביממה. המהלך נועד למנוע גם מצב שבו הוא ינסה לשלוח יד בנפשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק