כל הדיבורים על מתקני הגרעין האירניים, תקיפה אפשרית וסנקציות הושמו ליום אחד בצד. עם בואו של האביב מציינים באירן את ראש השנה הפרסית ("נורוז"), שמגיע השנה עם ברכה מיוחדת בשפה הפרסית - דווקא מנשיא מדינת ישראל שמעון פרס.

הנשיא ניצל את שידורי רדיו קול ישראל בפרסית כדי להגיע לאזרחים האירנים ולברך אותם בשפה הפרסית, אולם ספק אם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד יסכים למסר החתרני שהגיע מישראל לתושבי הרפובליקה האירנית. בברכה קרא הנשיא פרס לעם האירני "לקחת גורלם בידם ולא להפקיר עצמם בידי קבוצה קיצונית".

"לאירנים יש היסטוריה ארוכה מאוד. הייתה לה תרבות גדולה ועשירה, היא הקימה גאונים ומשוררים וסופרים" אמר פרס. "לפעמים אני שואל את עצמי איך עם כל כך תרבותי, עם היסטוריה כה מפוארת מרשה לקבוצה כל קיצונית, עיוורת, אחוזת שנאה, לבייש את השם ההיסטורי שלה, לגרום לפחד, לגזול חירות, לזעזע את הדור הצעיר שבורח ממנה. איך אירן שהייתה פעם מדינה כל כך אהובה בעיני הרבה ארצות בעולם, מקוממת כמעט את כל העולם?".

"דיברתי עם הרבה מאוד מנהיגים בעולם ואף אחד לא יכול להשלים עם האפלה שירדה על ארץ נאורה, עם הדיקטטורה שירדה על ארץ שידעה מה זה חופש, עם השנאה והקללות והרצח בעיניים והטרור - בשביל מה? אני אומר לעם האירני תחזרו לעצמכם, למענכם למען הילדים שלכם", הוסיף פרס. "למה אתם צריכים לסבול? זה מה שמתאים לעם שלכם? מנסים בכוח להלביש אתכם בשמלות של שנאה ולתאר את זולתכם כשטן".

"מה הנשק הגרעיני ייתן לכם?

"תאמינו לי, יותר טוב לחיות בשלום ובחופש", אמר הנשיא ומיקד את דבריו בנושא הרגעין. "מה הנשק הגרעיני ייתן לכם? תזרקו פצצות גרעיניות ואתם תישארו מחוץ לזה? מי עושה את זה היום? על מה מבזבזים את הכסף? לפי דעתי לא עבר הזמן ואני רואה איך הנוער בעמים אחרים בעולם הערבי מתקומם. עם צריך לקחת את גורלו בידו ולא להפקירו בידי קבוצה קיצונית עיוורת שלא שייכת בכלל לדור הזה", קבע הנשיא.

"לכן ביום חגכם, אני רוצה לאחל לכם שתוכלו לחגוג בחופש בידידות ביחסים טובים עם עמים אחרים, אל תגרמו לילדים שלכם לעזוב את הבית. אם תהיו ידידים תמצאו ידידים רבים. אם תעשו את ההיפך, בסופו של דבר כל העולם יקום נגדכם ויגרום לכם נזק עצום ללא צורך. שיהיה לכם חג שמח, תסתכלו אחורה בגאון, תסתכלו קדימה בחכמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק