נועם ואביבה שליט בפגישה עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי (צילום: רויטרס)
משפחת שליט וסרקוזי. ארכיון | צילום: רויטרס

שגריר צרפת, ז'אן-מישל קאזה, ביקר היום במאהל שליט והעביר למשפחת שליט מכתב מנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, בו מביע הנשיא את תמיכתו והזדהותו עם מאבקם של בני המשפחה להחזרת בנם גלעד, אזרח צרפתי. אנחנו מביאים כאן את מכתבו של נשיא צרפת במלואו.

"אביבה היקרה, נועם היקר,

אני יודע שהמכתב הזה יגיע אליכם בעודכם נמצאים באוהל. אוהל שהצבתם בירושלים, לעיני כל, כדי להזכיר לכולם את נחישותכם להביא לשחרורו של בנכם גלעד. אני יודע גם שהמכתב הזה מציין תאריך בלתי מתקבל על הדעת, תאריך שאף אחד מאיתנו לא יוכל להשלים איתו: 1,000 ימים בהם גלעד מוחזק בשבי.

הרשו לי להביע שוב את הזדהותי אתכם לנוכח החוויה הנוראה שאתם עוברים, וכן את הערצתי על דרך הארץ וההתנהגות מעוררת הכבוד שלכם. גלעד הוא גם אזרח צרפתי; היום, צרפת כולה ניצבת לצידו.

אמרתי זאת לכם בפגישותינו בירושלים ובפריז, ולא הפסקתי לחזור על כך: שחרורו ללא דיחוי וללא תנאי של גלעד נמצא בעדיפות מבחינתה של ארצי ומבחינתי אני.

צרפת דורשת את שחרורו של גלעד, ותמשיך ללא הרף במאמצי השכנוע שלה בקרב כל מי שיכולים לדבר או שמדברים בפועל עם חוטפיו של בנכם.

אני איתכם בכל ליבי ביום עצוב זה, אביבה ונועם היקרים. צרפת כולה מייחלת, כמוכם, לשחרורו של גלעד. היו סמוכים ובטוחים כי אעשה הכול כדי להגיע לכך.
שלכם בידידות,

ניקולא סרקוזי". 

חתימתו של ניקולא סרקוזי נשיא צרפת (צילום: חדשות 2)
חתימתו של סרקוזי על המכתב | צילום: חדשות 2