שיחה מתוחה בין נתניהו לאובמה? (צילום: רויטרס)
מי ביטל את הפגישה? ארכיון | צילום: רויטרס

עוד עימות בין ישראל לוושינגטון? מקורות בבית הלבן חושפים כי אובמה הוא זה שהחליט לבטל את הפגישה עם ראש הממשלה נתניהו שהייתה אמורה להתקיים היום, ולא להיפך.

על פי הדיווחים, פמליית ראש הממשלה שהייתה בזמן ההשתלטות על המשט בקנדה קיבלה מסר ברור מהאמריקנים כי כדאי לדחות את הביקור בוושינגטון. לדברי מקורות, דווקא הפרופיל הגבוה שתוכנן לביקור הוא שעורר חששות בממשל אובמה.

הפגישה שתוכננה בין אובמה לנתניהו היתה אמורה לאחות את הקרע שנפער בין ירושלים לוושינגטון ולשכך את חששות הקהילה היהודית בארצות הברית. בנוסף, היו אף הערכות שאובמה עמד לנצל את הזדמנות הפגישה ולהודיע על כוונתו לבקר בישראל לקראת סוף הקיץ הקרוב.

אך מתברר כי דווקא הפומביות המתוכננת של פגישת אובמה נתניהו הפחידה ככל הנראה את הממשל האמריקני אחרי גל המחאות האדיר שחוללה פעולת צה"ל נגד משט האוניות בים התיכון.

על פי המקורות, הבית הלבן ביקש להגן על הנשיא מפני הנזק התדמיתי של הופעה משותפת לפני העולם כולו עם אדם שמזוהה עתה, פחות או יותר בעולם כולו, עם התקפה על "שוחרי שלום" שניסו לנפק "סיוע הומניטרי" לעזה הנצורה.

יודגש, שגורמים ישראליים רשמיים מכחישים בתוקף שידה של ארצות הברית בביטול הביקור. גם פקידים בכירים בבית הלבן, שצוטטו אתמול בוול סטריט ג'רנל, אמרו שנתניהו, לא האמריקנים, הוא שהחליט לבטל את הפגישה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק