ראש הלשכה המדינית של חמאס. הנייה (צילום: חדשות 2)
גם הוא על הכוונת, הנייה | צילום: חדשות 2

עין תחת עין ושן תחת שן: ישראלים בעלי דרכון אירופי החליטו להשיב מלחמה למתקפת צווי המעצר שהוצאו בחו"ל נגד בכירים ישראלים, והגישו תביעות פליליות דומות נגד בכירי חמאס. בפעולה זו מקווים אותם ישראלים להוביל למעצרם של בכירי החמאס.

המידע על "גל התביעות הישראלי" פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", וחשף תביעה שהגישה השדולה למען ישראל באיחוד האירופי לידי התובע הפדרלי הבלגי נגד בכירי חמאס. המהלך אמור להוות צעד נגדי לתביעות המשפטיות שהגישו ארגוניפ פרו פלסטיניים בשנים האחרונות נגד בכירים ישראלים בניסיון להביא למעצרם בגין פשעי מלחמה.

בתום עבודה משפטית שארכה כחצי שנה, הגישו אתמול אנשי השדולה תלונה משפטית בדרישה להעמיד לדין את צמרת חמאס בעזה ובדמשק בגין פשעי מלחמה ופשעים שביצעו נגד האנושות. בשדולה לא מתכוונים להסתפק בתלונה הזו בלבד ומתכננים להגיש תלונות נוספות בכל רחבי אירופה.

את התביעה הנוכחית הגישו עורכי הדין הבלגים הוגו ורול קובלירס מאנטוורפן, בסיוע עורכי הדין של השדולה בישראל, מרדכי ונחמה ציבין שעובדים בהתנדבות. החוק הנוכחי בבלגיה מאפשר הגשת תביעה רק לאזרחי בלגיה, על כן נעשה שימוש בישראלים עם אזרחות כפולה, על מנת שיוכלו לחתום על כתב התביעה.

לבני לא לבד

תחזור כמספר 2? לבני (צילום: חדשות 2)
כולנו ציפי לבני? | צילום: חדשות 2

בשבוע שעבר דיווחה רשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה על צו מעצר שהוצא נגד יושבת ראש האופוזיציה ומי שכיהנה כשרת החוץ במהלך מבצע "עופרת יצוקה", ציפי לבני. על פי הדיווח בתחנה, בשל אותו צו מעצר - ביטלה לבני את ביקורה בבריטניה, שצפוי היה להיערך בסוף השבוע.

למרות שהצו הוצא בבית משפט מקומי בלונדון, הוא כמעט גרם למשבר בינלאומי בין בריטניה לישראל. ההנהגה הבריטית מיהרה להתנצל, לאחר שבכירים בהנהגה הישראלית זעמו על המהלך ואיימו להקפיא ביקורי בכירים בלונדון.