ישראל שולחת היום למצרים איום מרומז, ואומרת: או שיהיה הסדר יציב שימנע הברחות של נשק מאזור מצרים אל תוך רצועת עזה, או שהממשלה תאשר פעילות צבאית מהצד הפלסטיני של ציר פלדלפי, פעולה נרחבת שתכלול גם את הכנסת כוחות המילואים.

ישראל דוחה את האפשרות שכוח בין לאומי ימנע את הברחות הנשק וטוענת כי האחריות למנוע את ההברחות היא של מצרים בלבד.

עמוס גלעד, הממונה על השיחות עם מצרים, רק חזר ממצרים ביום חמישי וכבר ייצא כנראה מחר לבדוק מה מוכנים המצרים לעשות בנושא ציר פילדלפי. מצרים אף מקבלת הצעות סיוע בין לאומיות כאשר שר החוץ הגרמני פרנק שטיינמאייר הציע סיוע למצרים בציוד ושיתוף פעולה צבאי.

היום תתקיים ישיבת הממשלה השלישית מאז החל המבצע בעזה. במהלך הישיבה חברי הממשלה ישמעו סקירות מהצה"ל מה הושג עד כה ומה עוד לא הושג. השרים יהיו צרכים לקבל הכרעה לאן ממשיכים מכאן - או שיהיה הסדר עם המצרים, או להמשיך ולהרחיב את הפעולה הצבאית. היום או מחר יהיה צריך להכריע בנושא.

מי שדוחה בנחרצות את הצבת הכוח הבין לאומי הוא יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל שאמר כי חמאס לא ינהל משא ומתן על הפסקת אש כל עוד צה"ל פועל ברצועה. "לא נסכים לכוח בין לאומי כי כוח בין לאומי בא לשמור על ביטחונה של ישראל וישבית את ההתנגדות", אמר משעל והוסיף "אסור למנהיג ערבי או פלסטיני לכפות עלינו משא ומתן או הסדר, עמנו התנסה בהסדר כזה והתאכזב".

מלחמה בחמאס - סיקור מיוחד

טנק צה"ל ירה בשוגג - 3 חיילים נהרגו

גראד על גן ילדים ריק באשדוד

חמאס מאיים: נגיע גם לתל אביב

סרקוזי בבית הנשיא: זכות קדימה לביטחון ישראל

יוזמה ישראלית חדשה: הפסקת אש - בלי חמאס

"צה"ל השתלט על השטחים שנקבעו"

אמ"ן ושב"כ: "נכונות של חמאס להגיע להסדר"