מסע ההסתה הפלסטיני נגד ישראל עולה מדרגה: לצד הקריאה להחרים מוצרים מההתנחלויות, או קריאות על חרם נגד המתנחלים, נשמעות קריאות להחרים כל מה שיוצר בישראל -משני צדי הקו הירוק.

תשדיר חדש שמשודר בימים אלה טלוויזיה הפלסטינית, משווה את הקנייה של מוצרים ישראלים לתמיכה בפעילות ישראל נגד העם הפלסטיני, וקוראת לצופים בה להפסיק את שיתוף הפעולה. החלק המפתיע שנחשף הערב הוא שבקמפיין לוקחת חלק גם מדינה אירופאית ידידותית: ספרד.

בתשדיר נראה ילד פלסטיני שמגיע לחנות מכולת פלסטינית, שבה נמכרים גם מוצרים של חברות ישראליות מוכרות. מהסיבה שחלק מהמוצרים הישראליים טובים יותר באיכותם, הילד בוחר במוצר הישראלי, אך אז נשמעים קולות ירי - הקבלה לירי שמבצעים כביכול חיילי צה"ל נגד הפלסטינים - שגורמים לו להעדיף את הסחורה הפלסטינית.

ספרד בתגובה: נחקור את הנושא

בסוף התשדיר מופיע כיתוב על המסך ובו הנוסח הבא: "אל תאריך את חיי הכיבוש על אדמתנו", ומצוין שהתשדיר משודר בחסות ממשלת ספרד, משרד החוץ הספרדי, וגורמים נוספים.

משגרירות ספרד נמסר לחדשות 2 בתגובה כי "לא ידוע לממשלה הספרדית על תשדיר שממומן על ידה, וכי השימוש בלוגו של ממשלת ספרד לא נעשה על דעתה". בעקבות שידור בכתבה הוחלט בממשלת ספרד לפתוח בתחקיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק