כורה מחולץ מן ההריסות (צילום: AP)
כורה מחולץ מן ההריסות | צילום: AP

נשיא המדינה שמעון פרס שיגר היום (ד') איגרת תנחומים לנשיא טורקיה עבדולה גול, בעקבות אסון קריסת המכרה בעיר סומה שבמערב המדינה. במכתב הביע הנשיא את תנחומי העם בישראל לעם הטורקי, והציע את עזרת המדינה בחילוץ 120 העובדים, שנלכדו תחת להריסות המכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מבקש להביע את תנחומיי העמוקים לך ולארצך בשם עם ישראל", כתב פרס באיגרת ששלח למקבילו. "אנו מוכי הלם נוכח אובדן החיים של אנשים תמימים בשגרת עבודתם, מחשבותינו עם העם הטורקי", הוסיף הנשיא. "בזמנים קשים כאלו על כולנו לעשות ככל שניתן בכדי לעזור אחד לשני, ישראל מציעה את עזרתה לטורקיה בכל שיידרש בשעה זו. אנו מתפללים לזכר הקורבנות ולמען משפחותיהם, למען הצלתם של הלכודים, ולמען החלמה שלמה לפצועים. אנא קבל את רחשי ליבי בשמי ובשם אזרחי מדינת ישראל".

7 שנות פרס מסתיימות (צילום: AP)
הציע עזרה. פרס | צילום: AP

ברחבי טורקיה מזועזעים מהפיצוץ שהוביל לקריסת המכרה, בו נהרגו לפחות 232 כורים. בעקבות האסון, הכריז ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן, על שלושה ימי אבל והודיע כי ישנם עוד 120 כורים שעדיין לכודים במכרה.

בעקבות הקריסה יצאו עשרות סטודנטים לצעדת מחאה באנקרה, ובאיסטנבול מפגינים מרחו פחם על פניהם. במקביל רבים מבני משפחותיהם של הלכודים הגיעו לאזור המכרה, שם הם ממתינים לנס בתקווה לראות את יקיריהם בחיים.