רוב בציבור נגד הפסקת אש (צילום: חדשות 2)
רוב בציבור נגד הפסקת אש | צילום: חדשות 2

רוב בציבור מתנגד להפסקת אש עם חמאס: ביום בו החליט הקבינט לקבל את ההצעה המצרית להפסקת אש - וחזר בו כעבור שעות לאור המשך ירי הרקטות מרצועת עזה, הציבור מביע עמדה ברורה. סקר חדשות 2 שפורסם הערב (ג') במהדורה המרכזית, מעלה כי למעלה ממחצית מהציבור מתנגדים לרגיעה מול ארגון הטרור בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 53% מהנשאלים השיבו כי הם מתנגדים להפסקת אש עם חמאס, בעוד 35% השיבו שהם דווקא תומכים. 12% ענו שהם לא יודעים או שסירבו להשיב. עם זאת, רוב מוחלט בציבור סבור כי גם אם המבצע יימשך, הדבר לא יביא להפסקת ירי הרקטות מהרצועה: 92% סבורים שגם לאחר סיום המבצע, לא ייפסקו השיגורים. 6% בלבד השיבו כי לדעתם, חמאס יחדל לירות לאחר המבצע.

מעטים בלבד סבורים שהירי ייפסק לאחר המבצע
מעטים בלבד סבורים שהירי ייפסק לאחר המבצע | צילום:

למרות ההתנגדות הגדולה למהלך של הפסקת אש בו תומך ראש הממשלה, רוב בציבור סבור כי תפקודו של נתניהו בשבוע המבצע הינו טוב: 53% מהנשאלים השיבו כי תפקודו של נתניהו טוב, זאת לעומת 35% שחושבים כי ראש הממשלה מתפקד לא טוב במהלך ימי מבצע "צוק איתן".

רוב הציבור סבור כי תפקוד נתניהו טוב
רוב הציבור סבור כי תפקוד נתניהו טוב | צילום:

עם זאת, בהשוואה לסקר שנערך עם תחילת המבצע - חלה ירידה מסוימת באחוזי התמיכה בנתניהו: בעוד בשבוע שעבר השיבו 60% מהנשאלים כי תפקודו של ראש הממשלה במבצע טוב, השבוע, כאמור, רק 53% השיבו את אותה התשובה. במקביל, חלה עלייה במספר הנשאלים שהשיבו כי תפקודו של נתניהו לא טוב: בשבוע שעבר השיבו 27% כי תפקודו של ראש הממשלה לא טוב, לעומת 35% לאחר שמונה ימים של מבצע.

ירידה קלה בתמיכה בנתניהו מתחילת המבצע
ירידה קלה בתמיכה בנתניהו מתחילת המבצע | צילום: