צפו בעימות בין ערד ניר ורוני דניאל
השווה את ארדואן לשר הנאצי | צילום: חדשות 2

ארדואן האשים - ליברמן תקף בחריפות: יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ אביגדור ליברמן בחר היום בדרך חריפה במיוחד להגיב להאשמותיו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן לפיהן ישראל היא זו שעומדת לכאורה מאחורי הצתת מהומות הדמים במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך סיור בערד התייחס ליברמן להאשמותיו של ארדואן והשווה אותו ליוזף גבלס, ששימש כשר התעמולה הנאצי: "כל מי ששמע את דבריו מלאי השנאה וההסתה של ארדואן, מבין מעבר לכל ספק שמדובר בממשיך דרכו של גבלס, וכי עלילותיו הן בנוסח משפט דרייפוס וזקני ציון".

ליברמן שב וחזר על עמדתו לפיה ההתנצלות הישראלית בפני טורקיה על תקרית המרמרה שהועברה לשלטונות באנקרה בחודש מרס האחרון הייתה טעות קשה: "אני מציע היום לכל אלה שתקפו אותי ואת ישראל ביתנו על התנגדותנו הנחרצת להתנצל בפני הטורקים על אירועי המרמרה, להסיק מסקנות ולעשות דין וחשבון עם עצמם".

ארדואן: "יש בידינו ראיות שישראל עמדה מאחורי המהומות"

ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן
האשים את ישראל. ארדואן | צילום: רויטרס, חדשות

ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן האשים אתמול את ישראל בהפיכה האלימה המתרחשת במצרים. לדבריו, בידי השלטון באנקרה הוכחות למעורבות הישראלית בהדחתו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי.

בנאום שנשא בפני חברי מפלגתו, מתח ארדואן ביקורת חריפה על התנהלות מדינות המערב בסוגיה המצרית. "המערב כנראה צריך ללמוד מהי דמוקרטיה, הם צריכים ללמוד את ההגדרה כי זה מה שהיה במצרים", אמר ראש הממשלה הטורקי. "מי עומד מאחורי זה? ישראל - יש לנו הוכחות לכך".

ארדואן ציטט בדבריו שיחה ששמע בשנת 2011 בין שר המשפטים הטורקי לאינטלקטואל יהודי בצרפת. "האחים המוסלמים לא יהיו בשלטון אפילו אם יזכו בבחירות", סיפר ארדואן על דברי השניים, דברים שמבחינתו מייצגים את תפיסת העולם המערבי.