חברת כנסת זהבה גלאון (צילום: חדשות2)
ח"כ זהבה גלאון | צילום: חדשות2

לאחר סוף שבוע של דיונים קדחתניים אישר אתמול בחשאי הקבינט המדיני- ביטחוני פעולה קרקעית ברצועת עזה. המהלך שהחל הלילה עורר תגובות במערכת הפוליטית. "המהלך יגבה מחיר דמים כבד ומיותר", אמרה ח"כ זהבה גלאון באתר מרצ. "הדרך להבטיח את השקט לתושבי הדרום היא על ידי אימוץ יוזמות להפסקת האש לאלתר".

צחי הנגבי , יו"ר ועדת חוץ ובטחון אמר לחדשות 2 - "המבצע בעזה יהיה קשה ולא קצר". הנגבי שיגר גם מסר תקיף לאירן, משם,לדעתו, מגיעה המוטיבציה לתקוף את ישראל "האירנים שהם מאחורי הכל, בנו בחזית הצפון כוח חלוץ - החיזבללה, ובדרום - החמאס". הנגבי שידר אופטימיות ואמר "ישראל תצא מהמבצע הזה כשידה על העליונה".

ד"ר אפרים סנה, תא"ל במילואים אמר "סיום המבצע בעזה חייב להיות מותנה בפירוק הכוח הצבאי של החמאס בעזה, השמדת מאגר הטילים ,החזרת גלעד שליט והצבת שלטון שיונחה מרמאללה" ,"עם ישראל צריך להתאחד ולהצדיע לכוחות הלוחמים ולתושבי הדרום."

ביום שישי בצהרים הקבינט אישר את הפעולה הקרקעית,אבל לא פה אחד, מבין חברי הקבינט השר אלי ישי וחיים רמון לא תמכו ביציאה, אלא נמנעו. ראש הממשלה אהוד אולמרט - הדגיש שפעולה קרקעית היא הכרח כדי להכניע את החמאס.