ארכיון (צילום: ap, חדשות)
שחרור אסירים. ארכיון | צילום: ap, חדשות

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן סאקי, הודיעה היום (ו') כי שחרור האסירים הפלסטינים צפוי ליום שני בערב. יחד עם זאת, נמסר כי נתניהו טרם כינס את ועדת השרים לאסירים, אך אם זו תכונס במוצאי שבת, ייתכן שחרור ביום שלישי לפנות בוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש הפגינו עשרות מבני משפחות נפגעי הטרור מול הקריה בתל אביב, בדרישה לבטל את שחרור רוצחי יקיריהם כחלק מיישום הפעימה השלישית, שהובאה להצבעה בוועדת השרים. המפגינים חסמו את רחוב קפלן הסמוך, כשהם קוראים בגנות שרי הממשלה שתמכו בשחרור המחבלים. "באנו למחות נגד ההחלטה הנוראית הזאת", אמר אורן תמם, שרוצחי אחיו רב"ט משה תמם צפויים להשתחרר במסגרת המהלך.

"אנחנו קוראים לראש הממשלה נתניהו ולכל השרים שהרימו את היד בהצבעה לשחרור המחבלים לחזור בהם. מאז שתי הפעימות הקודמות הטרור רק גובר. שחרור נוסף של מחבלים רק יוסיף לאירועים הללו".

במסגרת הפעימה השלישית צפויים להשתחרר 26 אסירים פלסטינים מבתי הסוהר בישראל. כל המחבלים ששוחררו בשתי הפעימות האחרונות הוגדרו "אסירים עם דם על הידיים", שנעצרו לפני חתימת הסכם אוסלו בשנת 1993.

_OBJ _OBJ

שרי הבית היהודי לא צפויים להתנגד

במקביל ליישום הפעימה, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להכריז בימים הקרובים על הרחבת הבנייה בשטחים, זאת חרף הלחצים האמריקנים לדחיית ההודעה על כך. בעקבות הכרזה דומה מצד ישראל עם יישום הפעימה הקודמת, איימו הפלסטינים לפוצץ את המשא ומתן, זאת למרות טענות נתניהו כי לא היה כל סיכום על הקפאת הבנייה בשטחים. בתכנית שש עם עודד בן עמי, קרא השר עמיר פרץ (התנועה) לגנוז את תכנית הבנייה כדי שלא לסכן את השיחות.

_OBJ

בדיונים סביב הפעימה הקרובה, החליטו שרי הבית היהודי להצביע בעד שחרור האסירים, זאת ככל הנראה מתוך רצון להימנע מלקשור בין הבנייה בשטחים לשחרור המחבלים. סוגיה שבגורלה כבר החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בדומה ליישום שתי הפעימות הקודמות, שמות המחבלים יפורסמו 48 שעות טרם שחרורם, וזאת כדי לאפשר למתנגדים לעתור לבג"ץ נגד המהלך.