אחרי אין ספור מטחי ביקורת מצד גורמי בריאות ואזרחים מן השורה, מודיע הבוקר ראש הממשלה החדש בנימין נתניהו כי בקרוב יהיה לישראל מה שנשמע כמו שר בריאות במשרה מלאה. "בימים הקרובים אמנה ראש למערכת הבריאות, כדי שתהיה כתובת ישירה", אמר נתניהו בפתח הישיבה הראשונה של ממשלתו. במהלך הישיבה אשרו השרים לשר האוצר לגבש, לראשונה בהיסטוריה הישראלית, תקציב לשנתיים.

נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בעיקר בהצגת סדר היום שלה. "הממשלה תקבל החלטה להעביר במהירות תקציב שנתי, נקים קבינט מדיני-ביטחוני, ובשבועות הקרובים נשלים את קווי המדיניות שלנו", אמר.

נתניהו התייחס לכוונתו לאשר בממשלה הקצאת שישה מיליון שקלים נוספים לעמותות המחלקות סלי מזון לנזקקים לקראת חג הפסח. "אנו נותנים עזרה ראשונה למשפחות נזקקות, ובהמשך נמצא פתרון לבעיית הביטחון התזונתי", אמר ראש הממשלה.

עוד ציין ראש הממשלה כי הוא והשרים יבטלו היום את החלטת הממשלה הקודמת שאישרה את בניין משרד ומעון ראש הממשלה בסכום של 650 מיליון שקלים. "נביא הצעה אחרת, צנועה יותר", הבהיר.

אושר: תקציב דו-שנתי

"לשרים ולי יש אחריות כבדה, ולפנינו עבודה רבה", אמר נתניהו. "נפעל יחד להבטיח את עתיד המדינה. היום אנו מפשילים שרוולים ומתחילים לעבוד. ראש הממשלה אף הדגיש את שלושת הנושאים המהותיים מבחינתו בישיבת הממשלה הראשונה. "אחדות, אחריות ועבודה", אמר.

נתניהו הוסיף: "הממשלה הזו היא ממשלת אחדות אמיתית. היא קמה מתוך אחריות כבדה לצורך לטפל בדחיפות באתגרים הביטחוניים, הכלכליים והחברתיים, ועל כן אנו ניגשים מיד לעבודה". 

במהלך הישיבה אישרה הממשלה פה אחד את הצעת שר האוצר יובל שטייניץ לפיה תקציב המדינה לשנים 2009 ו-2010 יוגש לאישור הכנסת יחד, תוך 106 ימים, לראשונה בתולדות ישראל. מחר תקיים הכנסת מושב פגרה מיוחד על מנת להעביר את התיקון לחוק במהירות.

עוד הוחלט כי שר התיירות סטס מיסז'ניקוב יעמוד בראש הצוות הבין-משרדי להכנת ביקור האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, אשר יתקיים בישראל בחודש הבא.