הממשל עוקץ את נתניהו, ארכיון
יאריכו את המשא ומתן? אובמה ונתניהו | צילום: AP

במפגש הקרוב בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין נשיא ארצות הברית ברק אובמה, יוסכם בין הצדדים על הארכת המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים בכשנה - כך העריך הבוקר סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח"כ אופיר אקוניס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אופיר אקוניס
"קווי 67' - כמו התאבדות". אקוניס | צילום: חדשות 2

בנאום שנשא באירוע "שבתרבות" ברמת גן, אמר סגן השר אקוניס כי "אין עימות עם ארצות הברית, אבל בהחלט יש חילוקי דעות יסודיים בינינו לבינם".

אקוניס אף שב והביע את דעתו האישית באשר לפרטי המשא ומתן ואמר: "נסיגה ישראלית לקווי 67' משולה לאדם המתאבד מגג מגדלי עזריאלי. זו לא הייתה מעולם מדיניות הליכוד - וגם לא תהיה".

ליברמן: "אני מודה - הטון שלי קצת השתנה"

ובעוד אקוניס ורבים מחבריו לסיעה עומדים על שלהם, דווקא שר החוץ אביגדור ליברמן נשמע בשבועות האחרונים מפוייס מתמיד. בריאיון ל"אולפן שישי" אמר ליברמן: "אני מודה ומתוודה, בגילי המופלג יכול להיות שהטון שלי קצת השתנה". ליברמן היה מהראשונים לגנות את הביקורת שספג מזכיר המדינה האמריקני קרי מוקדם יותר החודש.

"הייתי פעם עם יותר אנרגיות כשהייתי צעיר ויותר נמרץ אבל אני חושב שהמהות היא אותה מהות גם עם ארה"ב. היו לי יחסים מצוינים עם קרי גם בקדנציה הקודמת", הבהיר ליברמן - אך ציין: "אני חושב שהמהפך הוא בתקשורת, ולא אצל אביגדור ליברמן. כל מי שצמוד לעובדות יכול לבחון את כל הדברים שאמרתי בעבר לפני שנתיים, לפני 10 שנים ומה שאמרתי לאחרונה. אני לא מצאתי שום חידוש".

אך האם השינוי של ליברמן הוא כחלק מהרצון שלו להיות ראש ממשלה בעתיד? "אם יש שינוי מרענן זה חיובי", אמר. "אני ממליץ לכל הפוליטיקאים לא לשעמם את האנשים ואת התקשורת ואת עצמם. אני כרגע שואף להיות שר החוץ הכי טוב. אם נביא מספיק מנדטים ובוחרים, הכל פתוח. מעולם לא פסלתי ואין לי אובססיה. פוליטיקה זה אופציה, לא אובססיה. גם ראשות ממשלה זו אופציה ולא אובססיה. לא נולדתי חבר כנסת או שר ואני לוקח הכל בפרופורציות הנכונות".