שידור ישיר: פרץ מכנס מסיבת עיתונאים (צילום: רויטרס)
פרץ. כמעט נעצר בלונדון | צילום: רויטרס

ח"כ עמיר פרץ שכיהן כשר הביטחון במהלך מלחמת לבנון השנייה, מואשם על ידי ארגונים אנטי ישראליים בביצוע פשעי מלחמה. לאחרונה, הוצא נגדו צו מעצר בלונדון, אך הוא החליט לטוס לשם, על אף שהוזהר. תרגיל שביצעו גורמי הביטחון, הציל אותו ברגע האחרון ממעצר. כך פירסם הבוקר כתב "ידיעות אחרונות" איתמר אייכנר.

גורמים במשרד החוץ ובמשרד המשפטים הזהירו את פרץ מפני הגעה לממלכה הבריטית כיוון שידעו מראש על הכוונה להוציא נגדו צו מעצר. במשרד המשפטים אפילו שיגרו אל הח"כ הודעה ובה נמסר: "אנו מבקשים ממך שלא להיכנס לבריטניה, יש בידינו ידיעות שמכינים נגדך צו מעצר".

בנוסף, במשרד המשפטים הבהירו לח"כ כי הגעתו ללונדון תשמש כלי להסתה אנטי- ישראלית, אך פרץ שהוזמן להרצאה באוניברסיטה ולפגישות עם גורמים בבריטניה, סירב לשמוע בעצת הגורמים ואמר: "אני לא מוכן בשום פנים לוותר על הגעתי ללונדון, אני מוכן אפילו להסתכן במעצר".

גורמי הביטחון הנחו את אנשיו של פרץ ל"תרגיל עוקץ" מתוכנן, אשר על פיו יישלח מייל לאוניברסיטה שאליה הוזמן פרץ ושם ייכתב כי הח"כ מבטל את ביקורו בגלל "סיבות אישיות", ואילו שאר הפגישות יתקיימו כמתוכנן.

"אני לא מתכוון לברוח אך גם לא להיכנע לפרובוקציות"

לאחר הודעת הביטול שנשלחה, הקפיאו הארגונים את הוצאת הצו ופרץ נחת בבריטניה, וקיים את האירועים שתוכננו לו תוך שמירה על פרופיל נמוך יחסית.

כאשר הדבר הגיע לאוזניהם של הפעילים בארגונים האנטי - ישראליים, הם חידשו את תהליך הוצאת הצו. במקביל, החליטו גורמי הביטחון להשיב את הח"כ לארץ במהירות, וכך הוא ניצל ממבוכה דיפלומטית גדולה.

פרץ סירב להתייחס לפניית "ידיעות אחרונות" בנושא הידיעה ואמר: " אני לא מתכוון לברוח מאף אחד, וגם לא ליפול למלכודות פרובוקטיביות של ארגונים קיצוניים, שגם אני כאיש שלום לא מוכן לקבל את עמדותיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק