אחרי ביקורות קשות שנשמעו על התייר הישראלי בחו"ל, קשה לחשוב על מדינה שתרצה לעודד כניסת מטיילים ישראלים לשטחה - אבל מתברר שבניו-זילנד דווקא מעריכים את התרמילאים הישראלים שמגיעים לטיול אחרי השירות הצבאי.

יוזמה משותפת של ישראל וניו-זילנד תאפשר לתרמילאים ישראלים עד גיל 26 לעבוד בניו-זילנד ולאחר מכן לטייל במדינה הודות לכסף שהרוויחו. הצעירים יוכלו לעבוד במגוון תחומים כמו חקלאות, מלצרות, מלונאות, בנייה וכרייה, ולהמשיך משם לטיול בנופים המרהיבים של ניו-זילנד, כאשר בסך הכל יוכלו לשהות במדינה שנה שלמה.

ההסכם, שנקרא "לעבוד ולטייל", גובש אחרי משא ומתן בין שתי המדינות שנמשך יותר מחמש שנים. ההסכם ייחתם בשבוע הבא בין שר החוץ השל ניו-זילנד מורי מקליי - שיגיע לביקור בישראל, לבין שר החוץ אביגדור ליברמן, וייכנס לתוקפו לאחר 90 יום. באותו אופן, תרמילאים מניו-זילנד יוכלו לעבוד ולטייל בישראל.

בניגוד לביקורת העולמית שמופנית בתקופה האחרונה כלפי ישראל, נדמה שהיחסים הדיפלומטיים עם ניו-זילנד דווקא מתהדקים. בנוסף להסכם "חילופי התרמילאים", השגרירות הישראלית בניו-זילנד - שנסגרה לפני כשמונה שנים - תיפתח מחדש בעוד כחודש וחצי. אם עדיין לא בחרתם יעד לטיול של אחרי הצבא, כדאי שתשקלו את האפשרות לטייל במדינת האיים, יחד עם צעירים ישראלים נוספים שיציפו אותה ב"עבודה עברית".