"חשוב להפגין ולהשמיע את קול המשפחות" (צילום: אתר אל ערב)
"חשוב להפגין ולהשמיע את קול המשפחות" | צילום: אתר אל ערב

לאור הדיווחים על כך שערבים ישראלים יהיו כלולים בפעימה הרביעית של שחרור האסירים, הפגינו כ-300 אנשים מול כלא גלבוע, בהם חברי כנסת ערבים ומשפחותיהם של 14 האסירים הערבים ששמותיהם ככל הנראה יכללו ברשימת האסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים הניפו דגלי פלסטין, את תמונותיהם של האסירים והעלו דרישה לשחררם מהכלא. הם קראו לאבו מאזן לא לוותר במשא ומתן, במיוחד בעניין האסירים - וזאת למרות האולטימטום של סיעת "הבית היהודי" והשר נפתלי בנט לפרוש, אם ישוחררו אסירים ערביי ישראל. בין האסירים שכלולים ברשימה המדווחת נמצאים שני בני דודים ממשפחת יונס, שאחד מהם נחשב לוותיקי האסירים בבתי הכלא.

אמם של שני אסירים, שגם היא השתתפה בהפגנה ותוך כדי הניפה את תמונותיהם של שני בניה, אמרה: "אנחנו מצפים שהפעם באמת יקירינו יהיו בבית, וזה משהו שגם הרשות הפלסטינית ואבו מאזן הבטיחו לנו כל הזמן. נקווה שבימים הקרובים זה ייצא אל הפועל". גם ח"כ באסל גטאס (בל"ד), שהשתתף בהפגנה, אמר: "חשוב לנו להפגין ולהשמיע את קולן של משפחות האסירים, במיוחד בימים האלה של דיווחים על חידוש המשא ומתן.

"הפעם מאמינים שזה יקרה" (צילום: אתר אל ערב)
"הפעם מאמינים שזה יקרה" | צילום: אתר אל ערב

"הפעם מאמינים שזה יקרה"

מי שמארגן את ההפגנות כמעט מדי שבוע, ובאופן אינטנסיבי בתקופה האחרונה, הוא מועדון שקוראים "אל-ראבטה", שמטפל בעניינים של האסירים הערבים הכלואים בישראל.

נציג מטעמם שנאם בפני המשפחות אמר: "הפעם אנחנו באמת מאמינים שזה יקרה, לא רק בגלל ההבטחות של ראשי הרשות הפלסטינית אלא גם בגלל הדיווחים האחרונים של התקשורת הערבית, שאחד התנאים הוא הכללתם של הערבים הישראלים בפעימה הרביעית כתנאי להארכת המשא ומתן. נמשיך להפגין ולהשמיע את קולן של המשפחות ואת קולם של האסירים".

המפשחות קראו לאבו מאזן להתעקש (צילום: אתר אל ערב)
המפשחות קראו לאבו מאזן להתעקש | צילום: אתר אל ערב

צמצום בפערים בין ישראל לרשות

אתמול דיווחה רשת אל-ערבייה כי ישראל והפלסטינים הגיעו להסכם על המשך המו"מ וכן שחרור אסירים תמורת פולארד, אל בארצות הברית מיהרו לצנן את ההתלהבות. "הפערים בין הצדדים צומצמו, אך עדיין אין הסכמה", אמרה דוברת מחלקת המדינה בתדרוך לכתבים.

על פי המקורות שצוטטו ברשת אל-ערבייה, ישראל והפלסטינים הגיעו להסכם שלפיו יוארכו השיחות מעבר לתאריך היעד של 29 באפריל. על פי הדיווח, ישוחרר אסירי הפעימה הרביעית מהכלא הישראלי ותוקפא הבנייה בגדה המערבית. הפלסטינים, מצדם, יקפיאו את תכניתם להצטרף ל-15 גופים בינלאומיים, וארה"ב תשחרר את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד.

שעות ספורות לאחר הדיווחים על התקרבות לעסקה, הבהיר שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כי מפלגתו תפרוש מהממשלה אם ישוחררו אסירים ערביי ישראל. היום אישרה סיעת הבית היהודי את הצהרתו של בנט, והדגישה כי "הגיע הזמן להחזיר את כוח העמידה למדינת ישראל".