אחרי יותר משנה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייצב לשיחה ראשונה עם כלי התקשורת הישראלים. בתחילת דבריו, התייחס נתניהו למשא ומתן מול הפלסטינים. הוא שב והדגיש פעם אחר פעם כי הוא לא מתכוון להשאיר אף ישראלי בלי הגנה ישראלית במסגרת ההסכם שיושג, אם יושג. "ברור שחלק מההתנחלויות לא יהיו בהסדר, כל אחד מבין את זה. אני אדאג שזה יהיה המצומצם ביותר, אם נגיע לשם. ואני אדאג לכל ישראלי וישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם עוברים מהחוץ אל הפנים, ישנה סוגייה נוספת שצריכה להעסיק את ראש הממשלה נתניהו - מחירי הדיור. "אני חושב שיש לנו מה לעשות", הודה נתניהו. "לא פתרנו את זה עדיין כי זה עוד לא ירד, אבל אנחנו עושים מאמצים גדולים וצריך להמשיך במאמצים עד שהם ייתנו תוצאה. אגב זה קורה ברחבי מדינות המערב, ויש לזה סיבות רבות. חלקן בשליטתנו וחלקן לא בשליטתנו. אתה צריך לפתוח את המונופול הממשלתי, כדי שנשחרר יותר קרקעות, נתכנן יותר. אצטרך להיכנס לזה באופן אישי, כי כנראה שבלי הכוונה יותר חזקה זה כנראה לא ייפתר. אני עסוק בלא מעט חזיתות, החזית האירנית וחזית ארגוני הטרור ומניעת החימוש שלהם ובלימת ההסתננויות במדינת ישראל, ומלחמה נגד הניסיון להחרים אותנו, ועכשיו להביא השקעות מסין ומעמק הסיליקון. אני עסוק בכל החזיתות האלו, אבל אני לא מתכוון להפקיר את החזית הזו, אני מתכוון להיכנס אליה כדי לעזור להוריד את המחירים של הדיור והמזון - שתי בעיות שדורשות פתרון".

על אב הבית: "גם לראש ממשלה מגיעה פרטיות"

ובזמן שנתניהו עוסק בנושאים ברומו של עולם, הוא נאלץ להתמודד לא פעם בשנה האחרונה עם שערוריות שונות ומשונות. האחרונה שבהן עסקה באב הבית שלו שאיים לפרסם דברים שיביכו את ראש הממשלה ורעייתו. על כך אמר נתניהו בתגובה: "אדם נמצא אצלך בבית, מה, הוא יקליט אותך? מה זו הנורמה הזאת בכלל? זה דבר שהוא נגד כל המוסריות וההיגיון האישי. אין כאן מה להסתיר בכלל, אבל איזה מן דבר זה? מה זה? אין פרטיות? גם ראש ממשלה, מגיע שתהיה לו פרטיות. הוא חי בתוך בית, ריבונו של עולם. הרי מחטטים בהכל, איך קוראים לזה? התנועה לחופש המידע על נתניהו? 'איזה נייר טואלט השתמש ראש הממשלה והאם היה מכרז לזה?', הרי אין לזה סוף".

לטענתו של נתניהו, "מה שיש זו יד קלה מאוד על ההדק בחלק מאמצעי התקשורת כדי לתת במה לאנשים האלו ולעודד אותם ולומר להם 'אתם יכולים כמו כל עובד שפוטר או סולק להגיד כל מה שאתם רוצים, אנחנו ניתן לכם את הבמה'. יש פה הרבה חטטנות ויש פה הרבה איפה ואיפה וכל אחד מבין את זה. ביקורת, חשיפה, זה בסדר. יש גם אמת מידה לזה, ואני חושב שפה עוברים את הגבול, ואני חושב שאזרחי ישראל מבינים את זה היטב".

הריאיון המלא עם רה"מ נתניהו ישודר מחר (שבת), בחדשות סוף השבוע עם דנה ויס ב-20:00