תמי יגודייב, ישראלית בת 21 שנעצרה בשבוע שעבר בנמל התעופה באוזבקיסטן בעקבות מחסנית שנמצאה בתיקה - שוחררה הערב ממעצר. תמי תחזור לישראל עם בן זוגה יניב ניאזוב בן ה-25 כבר מחר.

"יש תחושת הקלה לחזור הביתה", סיפרה יגודייב עם שיחרורה בשיחה עם חדשות 2. "זה כיף, אני חוזרת הביתה סוף סוף. ישר שלחתי הודעה לאימא שלי שתתקשר אליי ובכינו בטלפון ביחד. אחר כך גם אבא שלי בכה איתנו איתנו. אבל הכול זה דמעות של אושר".

תמי סיפרה את שעבר עליה בימים האחרונים: "היו הרבה חקירות והרבה שאלות", היא משחזרת. "גם הפרידו ביני לבין החבר שלי, שזה היה אחד הדברים הקשים. הוא לא מדבר את השפה אז דאגתי לו מאוד. אחרי החקירה העבירו אותי אליו ואז שוב הפרידו ביננו. זה היה כמו טלנובלה, כמו סרט אחד גדול".

לדברי יגודייב היא לוותה את התיק בו נמצאה המחסנית מחברתה, וכלל לא ידעה שיש מחסנית באחד התאים. "בשדה התעופה בישראל לא ראו את המחסנית, רק באוזבקיסטן מצאו אותה", היא מספרת. מצאו אותה באחד הכיסים ובכלל לא ידעתי שיש רוכסנים בצדדים. ואז הם הוציאו גוש ברזל, ובכלל לא ידעתי מה זה כי לא שירתתי בצבא".

"השגריר הישראלי הביא לשיחרורי"

יגודייב בת ה-21 נעצרה ביום חמישי באוזבקיסטן כשבתיקה נמצאו מחסנית של רובה M16 ובה קליעים. היא ובן זוגה עוכבו מאז האירוע בשדה התעופה של טשקנט, והרשויות התכוונו להעמיד את יגודייב לדין על נשיאה לא חוקית של תחמושת. בעקבות לחץ השגריר הישראלי היא שוחררה הערב לבית השגריר ומחר תחזור, כאמור, לישראל.

תמי אומרת כי היא בטוחה שפעילותו של השגריר הישראלי במדינה והתעקשות משרד החוץ הביאו לשיחרורה. "אני בטוחה שהמשא ומתן שהשגריר ניהל הביא לשיחרורי", היא אומרת. "הם אמרו במפורש שהם לא חושדים שאני מחבלת והבינו שמדובר בטעות ושזה היה במקרה".

ממשרד החוץ נמסר כי הרשויות באוזבקיסטן הבינו שמדובר בטעות אנוש ואף אפשרו ליגודייב לשהות הלילה בבית השגריר הישראלי ולא בנמל התעופה בטשקנט.