ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא האמריקני ברק אובמה שוחחו היום בטלפון, על רקע נאומו של נתניהו בעצרת האו"ם, אמש. בהודעה שפרסם הבית הלבן ניכר שהפערים בין וושינגטון לירושלים מצטמצמים, ושהשניים מסכימים על חשיבות המטרה - למנוע גרעין מהמשטר בטהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שני המנהיגים הבהירו כי הם מסכימים באופן מוחלט על המטרה המשותפת - מניעת הגרעין מאירן", נמסר בהודעת הבית הלבן.
עם זאת, נראה שגם בשיחה הזו סירב אובמה לאשר את הקווים האדומים ששירטט נתניהו.

בהמשך היום, צפוי נתניהו לשוחח גם עם המועמד הרפובליקני במרוץ לנשיאות בארצות הברית, מיט רומני.

נתניהו לרוה"מ הקנדי: "המסר שהעברתי מהדהד ברחבי העולם"

מוקדם יותר הביע ראש הממשלה שביעות רצון מגל התגובות לו זכה נאומו באו"ם, בו הציג את "הקו האדום" לתכנית הגרעין האירנית באמצעות טוש אדום ולוח, ועליו ציור של פצצה. "המסר שהעברתי מהדהד ברחבי העולם", הוא הצהיר במפגש עם ראש הממשלה הקנדי, סטיבן הארפר.

נתניהו נפגש עם הארפר בניו יורק והודה לו על התמיכה בישראל וניתוק הקשרים הדיפלומטים עם טהרן על רקע ניסונות ההתחמשות של הרפובליקה האסלאמית בנשק גרעיני. "הצעד אותו עשית, ניתוק הקשרים עם אירן, הוא לא רק מהלך מדיני אלא מהלך של בהירות מוסרית", ציין ראש הממשלה בפני מקבילו הקנדי.

"אני חושב שהמסר שביקשתי להעביר אתמול מהדהד כעת מסביב לעולם, והוא שצריך להעביר מהכוח אל הפועל את ההסכמה העקרונית שיש למנוע מאירן נשק גרעיני, הווה אומר להציב קו אדום", הדגיש ראש הממשלה.

"אני מאמין שאם יווצר קו אדום שכזה - אירן תיסוג", הבהיר נתניהו. "אני חושב שמסר זה כבר מחלחל והוביל לשיח ער, כמו גם לדיונים עמוקים עם ארה"ב". הארפר הודה לנתניהו על דבריו והדגיש כי הוא מקווה שהנושא האירני ייפתר בדרכי שלום. "קנדה לא חוסכת בדבר על מנת להזהיר את העולם מפני הסכנות שהמשטר האירני מציב לכולנו", התחייב ראש הממשלה הקנדי.