משנה מקום, משנה דעה: דונלד בוסטרום, העיתונאי השוודי שפרסם לפני כחודשיים וחצי את הכתבה המסיתה לפיה חיילי צה"ל סוחרים באיברים פלסטיניים, הגיע אמש לישראל ונשמע אחרת. "מאמרי פורש שלא כהלכה, לצערי אף אחד לא לקח את המאמר ברצינות - אפילו לא בשוודיה", אמר בראיונות שהעניק לעיתונים הישראליים.

בוסטרום, שהגיע אמש לישראל על מנת ליטול חלק בכנס דימונה לתקשורת, מלווה בשומר ראש צמוד מרגע נחיתתו בארץ. "אנחנו לא יודעים אם החיילים הישראלים קוצרים את איבריהם של הפלסטינים, את זה צריך להמשיך לחקור", הוא אומר בראיון לעיתון "הארץ", בהיתממות מוחלטת. "אני מצטער שהכתבה הסבה נזק למאבק לשמירת זכויות האדם כאן".

"לא פחדתי להגיע לישראל"

חוזרים למתחם פולג (צילום: חדשות 2)
בעקבות הפרסום: קריאה לחרם על מוצרי "איקאה" | צילום: חדשות 2

בוסטרום ממשיך בהכחשותיו גם בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות": "במאמר שלי, לא אני ולא המשפחות הפלסטיניות קשרו את צה"ל לסחר באיברים, הן לא אמרו מי לקח את האיברים", הוא מדגיש. "המאמר שלי עורר בלבול, ונעשה בו שימוש למטרות פוליטיות. לא הוכחתי את הטענות של המשפחות הפלסטיניות, אמרתי שצריך לחקור אותן".

בוסטרום מגלה גם כי לא נרתע להגיע לישראל, חרף הסערה שגרם כאן בארץ. "לא פחדתי להגיע לישראל, אני לא חושש שמישהו יפגע בי". עם זאת, הוא לווה אמש מנמל התעופה במאבטח צמוד על לבית המלון בו הוא מתאכסן. כמה מפגינים המתינו לו בנמל התעופה בן גוריון והביעו מחאתם על הכתבה שפרסם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד בנושא:

משרד החוץ על הכתבה בשוודיה: "ביב שופכין של הסתה גזענית חסרת בושה"

שגרירת שוודיה מגנה את הכתבה: "מזועזעת עד עמקי נשמתי"

שוודיה: לא נגנה את הפרסום האנטישמי

בעקבות המשבר עם שוודיה: חרם על איקאה